DZIAŁANIA RADNYCH

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez krzysztofkornat » Cz mar 24, 2011 8:27 am

Pragnę Was poinformować ,ze zwróciłem się do naszego drugiego radnego z pobliskich Książenic z pewnym zapytaniem. Poniżej treść pytania i odpowiedż jaką otrzymałem na zadane pytanie.


Dnia 20-03-2011 o godz. 17:20 krzysztof kornatowski napisał(a):

Witam Pana serdecznie.

Co prawda nie jestem mieszkańcem Książenic,lecz Opyp, wsi zapomnianej przez samorząd gminny i nawet przez samego diabła, ale mam prawo od Pana uzyskać odpowiedż na kilka pytań .


Czy Pan jako radny odpowiada tylko za Ksiązenice?

Wiedząc w jakiej sytuacji znajdują się mieszkańcy Opyp /chodzi tu o drogi ,oświetlenie i kanalizację/ nie wystąpił Pan ani z jedną interpelacją w tej sprawie?

Czyżby tylko patriotyzm lokalny?Pragnę Panu przypomnieć ,ze pan reprezentuje ten sam okręg wyborczy i jakieś obowiązki z tego tytułu Pan ma.

Przejeżdża Pan bardzo często przez naszą wieś.

Czy kiedykolwiek zjechał Pan z głównej drogi ,aby zobaczyć jak wygląda ta wieś?

Czy był Pan choć raz w Opypach w bocznych ulicach.Nie mówię tu o ul. Mazowieckiej i Paprociowej -to są drogi powiatowe.

Zapraszam gorąco i niech Pan przejedzie się ulicą Gilewicza ,Letnią,Jabłoniową i innymi ,a zobaczy Pan w którym wieku przyszło nam mieszkać.

Dochodzi ulca Figowa oraz Polnej Róży,którą to ulicą i mieszkańcy Książenic uczęszczali /bo już teraz nie da się nią przejechać/ do stacji WKD Brzózki oraz wracając z W-wy robili sobie skrót omijając Grodzisk Mazowiecki.

Informuję ,bo może Pan nie wie ,że Opypy nie posiadają żadnej utwardzonej gminnej drogi.

U was w Książenicach problemem jest w którym miejscu posadzić jakie drzewko i krzewy, a u nas CZY JA DZISIAJ DOJADĘ DO DOMU!!!!!.

Jezeli tak ma wyglądać praca Radnych ,to wstyd i skandal.

Proszę zaprosić kolegów -radnych i pokazać im gminną rzeczywistość w Opypach.Może wtedy przestaniecie głosować popierając wizje Burmistrza .Parki ,deptaki tudzież inne pomysły naszego ,, czcigodnego '' nie są dla mieszkańców Opyp.

Naszym problemem jest dojazd do domu i wy jako radni powinniście sie wstydzić za taki stan . Roztrwaniacie nasze pieniądze które płyną z naszych podatków.

Czy tak powinna wyglądać wasza praca?

Kto tu jest dla kogo? Kto komu powinien pomagać.

Przypominam Panu,ze z moich i to słonych podatków Pan otrzymuję dietę i niech Pan wykona choć minimum dla Opyp,dla mnie jako mieszkańca tej wsi.

Pozdrawiam

K.K.



Szanowny Panie,



Odpowiadam na pana pytania:



1. Informuję Pana ,że ja jestem radnym dopiero 3 m-ce i zarzuty Pana powinny być kierowane do radnych którzy

są 2 i 3 kadencje, oraz do sołtysa i Rady Sołeckiej co nie oznacza,że nie będę się zajmował sprawami Opyp.

2. Sytuacja w Opypach jest znana Burmistrzowi. wszystkim podległym służbom i radnym którzy dokonali objazdu

wszystkich miejscowości w Gminie w sobotę 3 tygodnie temu.


3.Szanowny Panie każdy ma swój styl pracy,a jego skuteczność nie zależy od ilości złożonych interpelacji.

Pozwoli Pan,że zostanę przy swoim.

4.Jest Pan nieobiektywny w ocenie stanu dróg w Książenicach.W Książenicach są również nieprzejezdne drogi tj.

Al.Sosnowa, Al. Sadowa,Al.Olszowa, Modrzewiowa, Akacjowa i drogi Osiedlowe wewnętrzne które są również

nieutwardzone i w złym stanie technicznym.Jedyną drogą utwardzoną jest Al. Marylskiego ( Książenice- Radonie)

Droga ta jest dojazdem do kościoła, do szkoły i przedszkola jest drogą przelotową ale inwestycja jest jeszcze nie skończona.



5.Czyta Pan Forum Książenice więc powinien Pan znać problemy podtopień i stanu dróg w Książenicach.

Sugeruje Pan, że jedynym problemem jest u nas gdzie i jakie drzewko posadzić. Informuję Pana,że krzewy posadzili

z inicjatywy Rady Osiedla sami mieszkańcy, aby zapobiec zachwaszczaniu poboczy. Nic nie stoi na przeszkodzie

aby mieszkańcy Opyp się zorganizowali i również posadzili sobie krzewy i drzewka.



6.Z mojej wiedzy w Opypach będą wykonane następujące prace:

- oczyszczenie i odtworzenie rowów

- budowa drogi Aleja Brzozowa, która terytorialnie należy do Książenic i Opyp (ujęta jest w budrzecie na 2011r.)

- utwardzenie płytami ul. Gilewicza, przedłużenie ok. 700 mb (przetarg na płyty 25.03.2011)

- pozostałe drogi będą utwardzane kruszywem w miarę potrzeb.



7. Złożona została interpelacja z inicjatywy mojej komisji w sprawie opracowania projektu systemu odprowadzenia wód gruntowych z terenu Gminy.

Ja złożyłem interpelację o szczególne potraktowanie naszej okolicy ponieważ

Książenice są najwyżej położoną miejscowością i wody spływają między innymi do Opyp podtapiając je.



8. Podatki płacimy wszyscy ja i moja rodzina również.



pozdrawiam

Stanisław Kolasa

Wybaczcie , ale moje odczucie jest takie jak bym słuchał wypowiedzi Burmistrza.
Nic konkretnego- zasada pływania.
A co do ulic w Książenicach to jakiś żart? Przejedzcie się na osiedle ,a zobaczycie jak wyglądają ulice i to nie Marylkskiego o których pisz p. KOLASA.

K.K/
krzysztofkornat
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pt gru 17, 2010 7:56 pm
Imię: krzysztof

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Jerzy Kopeć » Wt cze 07, 2011 5:36 pm

Dla osób zainteresowanych ochroną środowiska załączam (w MP3) moją wypowiedź w obronie rezerwatów przyrody Naszego Powiatu z 8 Sesji Rady Powiatu Grodziskiego w dniu 26 maja 2011r.
Załączniki
rezerwaty przyrody w powiecie grodziskim.mp3
rezerwat Skulski Las ma jedyne na niżu polskim wyspowe stanowisko buka poza obszarem występowania gatunku
(6.01 MiB) Pobrane 1082 razy
Mapa.JPG
zielony obszar z literką R to rezerwat Skulski Las, kolorem brązowym zaznaczono planowaną zabudowę rezerwatu bez otuliny
Ostatnio edytowano Śr cze 08, 2011 5:55 pm przez Jerzy Kopeć, łącznie edytowano 1 raz
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Łukasz Zemka » Wt cze 07, 2011 7:19 pm

Pani Joasiu, Panie Jurku.
Mam taką sprawę. Czy jest możliwe, aby Rada Gminy/Rada Powiatu (czy jakiś inny organ - nie znam się na tym) zwrócił/a się do Zarządu WKD z prośbą o konkretne informacje na temat rozwoju wukadki ? (w sumie bardziej dotyczy to chyba Gminy, bo w WKD ma udziały).
I nie chodzi mi o zakup nowego taboru i zmianę zasilania na 3000V - o tym już od dawna wszyscy wiedzą.
Chodzi mi przede wszystkim o drugi tor (ewentualnie mijankę - jeszcze parę lat temu było takie info na stronie WKD) - co oznaczałoby znaczące zwiększenie częstotliwości kursowania. Były jeszcze plany na jakieś odnogi linii - cały czas cisza.
Na dzień dzisiejszy, co już któryś raz powtarzam, oferta jest mało atrakcyjna (ze względu na częstotliwość kursowania oraz wysokie ceny biletów) i jednak chcąc nie chcąc korzystam z KM (a wolałbym, żeby pieniądze szły na WKD).
Oczywiście mogę zadać sam takie pytanie, ale sądzę że zapytanie Gminy/Powiatu będzie poważniej potraktowane.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr cze 08, 2011 10:13 am

Witam,
w tej kwestii co napisał Łukasz, to najlepiej uważam napisać pismo do Nich, albo może zadzwonić do Pana Krzysztofa Kuleszy - rzecznika WKD.
Tel. Bez. 22-4740452 lub do głównego sekretariatu 22-755-55-64 .
Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Łukasz Zemka » Śr cze 08, 2011 10:16 am

Właśnie piszę (już kończę).
Jak dostanę jakąś odpowiedź, to umieszczę na forum.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Jerzy Kopeć » Wt paź 04, 2011 10:23 pm

http://forum.ksiazenice.net/viewtopic.php?f=2&t=709
petycja w sprawie budowy ścieżki rowerowej
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr paź 05, 2011 10:39 am

oby nie było odpowiedzi od Pana Starosty, że sprawa oczywiście Nam znana i dla nas bardzo pilna. Jednakże są pilniejsze sprawy ale .......
będziemy sprawę posuwać do przodu........... W przychodni w Książenicach była lista, na której się kiedyś podpisała cała moja rodzina. Ciekawe, co z tą listą?????

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Jerzy Kopeć » Pt lis 25, 2011 10:32 am

Otrzymaliśmy odpowiedź Pana Starosty na naszą petycję w sprawie budowy ścieżki rowerowej przy Mazowieckiej. Pod petycją podpisali się wszyscy nasi radni , sołtysi i rady sołeckie Siestrzeni , Marynina, Książenic i Opyp. Jej tekst jest w tym wątku powyżej. W poniedziałek 21 listopada 2011 roku na odcinku pomiędzy Opypami a Książenicami tuż po zmroku miał miejsce wypadek śmiertelny w którym śmierć na miejscu poniósł rowerzysta z Książenic w zderzeniu z pędzącym osobowym BMW. Pieniędzy na budowę naszej ścieżki rowerowej w budżecie na 2012 nie ma. Komentarz do odpowiedzi pozostawiam Państwu.
Jurek Kopeć
Załączniki
odpowiedź Starosty na petycję w sprawie ścieżki rowerowej.pdf
odpowiedź Starosty w sprawie budowy ścieżki rowerowej Grodzisk -Siestrzeń
(341.07 KiB) Pobrane 1075 razy
Ostatnio edytowano Pt lis 25, 2011 1:32 pm przez Jerzy Kopeć, łącznie edytowano 1 raz
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt lis 25, 2011 12:49 pm

Witam,
po przeczytaniu tego kolejnego olewczego pisma od Starostwa śmiem twierdzić, że tej inwestycji nadal nie będzie. Proponuję doprowadzić do spotkania w Remizie, zebrać jak najwięcej ludzi, podpisów z tych wszystkich WSI i zgłosić " KOLOROWY POCHÓD WIEJSKI", który rano w największym komunikacyjnym szczycie przejdzie się od RONDA w Książenicach ulicą Mazowiecką wzdłuż Wsi Książenice, Opypy,( tu jest możliwość zakupów w przydrożnych sklepach napojów regenerujących lub czekolady :-) ), Kady i włączając się w ulice Nadarzyńską skierować się wzdłuż poprzez skrzyżowanie z Królewską prosto do Starostwa i Urzędu Gminy. Następnie złożyć pismo na odpowiednie ręce z Kopiami do Marszałka, Wojewody itd.
Proponuję, aby Radni tych wszystkich wsi spotkali się lub zdzwonili i uzgodnili na razie między sobą najlepszy dzień na zorganizowanie takiego pomysłu, aby później powiadomić mieszkańców. Panie Jerzy, co Pan na to...?

Najlepsze jest to, że sugeruje się Mieszkańcom, aby sami starali się namawiać do oddawania gruntów pod inwestycje, a samemu napisze się pismo, że się nie da. Paranoja.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: DZIAŁANIA RADNYCH

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Wt lut 07, 2012 4:28 pm

Na http://www.obiektyw.info zanalazłem ciekawe streszczenie z ostatniej sesji rady powiatu.

http://obiektyw.info/index.php/article/all/all/full/3290

Bardzo ciekawy artykuł i wnioski, widać szczególnie po przesłanym oświadczeniu Pana Jurka Kopcia, z którym zgadzam się, że wiele mówi się o oddziale położniczym a z drugiej strony wydaje się i przesuwa pieniądze z jednej strony na drugą "załatwiając pilniejsze sprawy ".
Dodatkowo program PRZEJRZYSTA GMINA, do którego Grodzisk dołączył, powinien również sprawić, aby ten poniższy cytat, stał się faktem...!!!
..."Nadal uważam, że w tak ważnych sprawach powinniśmy głosować imiennie tak jak to robią radni w Milanówku i Podkowie Leśnej. Wtedy wiadomo, kto i za czym głosował...."

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Następna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron