Sesje Rady Miejskiej

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Łukasz Zemka » Pt mar 30, 2012 11:51 am

Marcin Kotlarczuk napisał(a):Budowlany gotowy i zatwierdzony, czekają tylko na zatwierdzenie z energetyki, z tego co dzisiaj rozmawiałem, to ma być już w przyszłym tygodniu.


Heh, podoba mi się -> viewtopic.php?f=2&t=10&start=130#p2475
Czyli nic się chyba nie zmieniło.

A zatwierdzony projekt to rozumiem, że przez Gminę - tzn. stwierdzili sobie, że jest ok.
Bo chyba nie chodzi o zatwierdzenie przez Starostwo (bo jest też taka droga, że można zatwierdzić projekt bez uzyskania PnB).
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt mar 30, 2012 11:59 am

Łukasz,
tak, ta, masz rację... Nic dodac nic ująć... Niestety tak to wygląda i niestety NIC nie jesteśmy w stanie więcej zrobić.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Łukasz Zemka » Pt mar 30, 2012 12:15 pm

Marcin Kotlarczuk napisał(a):Łukasz,
tak, ta, masz rację... Nic dodac nic ująć... Niestety tak to wygląda i niestety NIC nie jesteśmy w stanie więcej zrobić.

Pozdrawiam


Eeee.. a to nie mamy żadnych znajomości w PGE w Pruszkowie ? ;)
Tak tylko żeby się dowiedzieć o co chodzi...
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt mar 30, 2012 12:21 pm

Wiesz co. Goś Zygmunt Mer mieszkający w Milanówku na Grudowie był kiedyś pracownikiem wysokopostawionym tam właśnie w Pruszkowie. Człowiek starszej daty, mam telefon, ale znając Jego podejście, będzie chciał kasę za pomoc. A za zwykłą informację, ja nie płacę...
Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » So gru 01, 2012 10:50 pm

W dniu 1 stycznia 2012 roku weszła w życie ustawa, która nakazuje gminom w ciągu 18 miesięcy wprowadzenie nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi.
Od 01.07.2013r zaczną obowiązywać nowe zasady gospodarki odpadami.
28 listopada Rada Miejska podjęła "uchwały śmieciowe" w tym uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty.
Rada Miejska miała wybór ustalenia metody od:
1. liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość
2. ilości zużytej wody w danej nieruchomości
3. na podstawie powierzchni lokalu mieszkalnego
4. gospodarstwa domowego.
Fragment uchwały:
§ 2. 1. Ustala się wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi według liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość - opłata w wysokości 20 zł/mieszkańca miesięcznie.
2. Ustala się wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które są zbierane i odbierane w sposób selektywny według liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość - opłata w wysokości 12 zł/mieszkańca miesięcznie.
Załączniki
uchwala_428.pdf
Uchwała w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty
(172.96 KiB) Pobrane 678 razy
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » So gru 01, 2012 10:53 pm

Szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych
Załączniki
uchwała śmieciowa 1.jpg
uchwała śmieciowa 2.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » So gru 01, 2012 10:56 pm

Więcej na temat "uchwał śmieciowych" można przeczytać na Obiektywie
http://www.obiektyw.info/index.php/arti ... /full/4205
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Łukasz Zemka » So gru 01, 2012 11:10 pm

Pani Joanno,
obiektyw i tugrodzisk czytalem, również zadałem pytanie, na które nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć.
Jest to w sumie ciekawe, że przy tak ważnej sprawie są takie niejasności.
Może Pani wie - mianowicie kiedy będziemy płacić 12 zł/osobę a kiedy 20 zł/osobę ?
Wytworzenie jedynie śmieci segregowanych jest praktycznie niemożliwe, czyli tak jak się i zwykle teraz to odbywa, mieszkańcy mają pojemnik na śmieci komunalne niesegregowane + kilka worków śmieci segregowanych.
Pytanie - ile za to będziemy płacić ?
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Joanna Biegała » So gru 01, 2012 11:25 pm

Panie Łukaszu,
12 zł/osobę będziemy płacić gdy będziemy segregować śmieci a więc zapłacimy łącznie za śmieci posegregowane plus śmieci pozostałe (dowolna ilość pojemników).
20 zł/osobę jeśli nie będziemy segregować i wystawiać śmieci "zmieszane" (dowolna ilość pojemników).
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Sesje Rady Miejskiej

Postprzez Łukasz Zemka » So gru 01, 2012 11:30 pm

Joanna Biegała napisał(a):Panie Łukaszu,
12 zł/osobę będziemy płacić gdy będziemy segregować śmieci a więc zapłacimy łącznie za śmieci posegregowane plus śmieci pozostałe (dowolna ilość pojemników).
20 zł/osobę jeśli nie będziemy segregować i wystawiać śmieci "zmieszane" (dowolna ilość pojemników).


Hmm... jakoś tego nie widzę. Rozumiem, że wrzucę w worek do segregacji kilka butelek plastykowych, resztę do "ogólnego pojemnika" i można płacić 12 zł - no chyba że panowie ze śmieciarki będą analizować wyrzucane śmieci.
Ogólnie mogę jedynie stwierdzić, że cienko to widzę...

Edit:
Ps. Dopiszę jeszcze tylko, że tu nie chodzi o mnie, tylko ogólnie o założenia uchwały. Za chwilę się okaże, że sporo ludzi przebywa ponad 1 miesiąc poza miejscem zamieszkania (wtedy za taką osobę opłata nie jest pobierana) i że wszyscy nagle zaczną, tylko teoretycznie, segregować śmieci (wcześniej je myjąc)...
Jak dla mnie to wszystko to jeden wielki bubel.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości