Kanalizacja

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Kanalizacja

Postprzez Joanna Biegała » Pn lip 02, 2012 6:15 pm

Zakładam tutaj nowy wątek, aby był widoczny też dla osób, które nie posiadają własnego loginu
Zamieszczam wzór nowej umowy ze ZWiK'iem na kwotę 2500zł (brutto).
Do umowy należy dołączyć dokument potwierdzający prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane: akt notarialny lub wyciąg z księgi wieczystej lub inny.
2 egzemplarze podpisanej umowy najlepiej zanieść do ZWiK'u http://bip-zwk.grodzisk.pl/#Z2V0Q29udGVudHMoMCwxLDAp
Na zebraniu w piątek 29 czerwca zostało ustalone, że podpisane umowy należy złożyć do końca tego tygodnia czyli do 6 lipca.
Bardzo ważne aby powiadomić też sąsiadów i znajomych, którzy nie byli na zebraniu a mieszkają przy ulicach:
Mazowiecka do ul.Jesiennej,
Letnia,
Morwowa (odcinek odchodzący od ul. Letniej),
Gilewicza od ul.Mazowieckiej do ul.Oliwkowej,
Wiosenna,
Jesienna.
Jeśli 80% mieszkańców podpisze umowę wtedy rozpocznie się budowa kanalizacji.
Załączniki
umowa przykanalik ostat OPYPY 2_07_2012.pdf
(174.48 KiB) Pobrane 771 razy
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Kanalizacja

Postprzez Joanna Biegała » Pn lip 09, 2012 2:40 pm

Obecnie do ZWik'u wpłynęło 65 umów o kanalizację . Niestety jest to 65% a potrzeba jest 80% aby ruszyła budowa kanalizacji.
W rozmowie z p.Jerzym Domitrem kierownikiem działu technicznego ZWik'u podkreślałam problem z powiadomieniem mieszkańców, których posesje są uwzględnione w projekcie, a jeszcze nie wybudowali domu lub dom jest nie wykończony i co najważniejsze brakuje skrzynki na listy. W zeszłym tygodniu obeszłam wszystkie ulice objęte projektem i niestety, gdy brak jest skrzynki nie mogłam zostawić karteczki z informacją o umowach ze ZWiK'iem.
Pan Jerzy Domitr obiecał, że do osób, które nie podpisały umowy zostaną wysłane listy z informacją o konieczności podpisania umowy.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Kanalizacja

Postprzez Joanna Biegała » Wt lip 17, 2012 4:19 pm

Otrzymałam mail'a od p.Jerzego Domitra, że inwestycja jest zagrożona ponieważ brakuje 21 umów, aby było 80%. Informując mnie poprzednio o 65 podpisanych umowach musiał się pomylić, ponieważ teraz brakuje więcej niż 15 umów. Otrzymałam też informacje kto konkretnie nie podpisał.
Napiszę ogólnie:
2 osoby z ul.Wiosennej
1 osoba z ul.Gilewicza
1 osoba z ul.Daktylowej
5 osób ul.Jesienna
4 osoby ul.Letnia
8 osób ul.Mazowiecka
oraz 19 osób, które mają działki niezabudowane - niestety z nimi jest najtrudniej się skontaktować
Bardzo proszę wszystkie osoby, które mogłyby pomóc o kontakt telefoniczny ze mną - tel 604 245 717.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Kanalizacja

Postprzez Michał Sobolewski » N lip 22, 2012 10:01 pm

Nie wiem czy im kilka umów się gdzieś nie zapodziało, bo podobno ja nie podpisałem umowy a to nie prawda. Osobiście zawoziłem, przy mnie umową składała jedna Pani z ul. Mazowieckiej. Na pytanie ile umów dotarło pracownik przyjmujący umowy powiedział że wystarczająca ilość aby rozpocząć inwestycję.
Michał Sobolewski
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 1:29 pm
Imię: Michał

Re: Kanalizacja

Postprzez Joanna Biegała » Śr lip 25, 2012 1:46 pm

Właśnie wróciłam ze spotkania z p.Robertem Lewandowskim prezesem ZWiK'u .
Niestety wpłynęło dopiero 61 umów, a inwestycja dopiero ruszy gdy będzie ich 80.
Złożyłam pismo, w którym wyjaśniam, że niewystarczająca ilość umów nie wynika z niechęci mieszkańców do budowy kanalizacji lecz z braku możliwości powiadomienia właścicieli działek, na których nie ma domu lub jest dom w stanie surowym.
Wkrótce mają zostać wysłane powiadomienia, więc mam nadzieję, że dzięki temu uda się uzyskać wymaganą ilość umów.
Załączniki
ZWIK-prezes-powiad.jpg
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Kanalizacja

Postprzez Dariusz Mastalerski » Śr lip 25, 2012 4:04 pm

Dziwne to trochę wszytko......gdy moi rodzice składali podpisaną umowę powiedziano im, że inwestycja nie jest zagrożona ponieważ wpłynęło dużo podpisanych umów od mieszkańców.

Tymczasem się okazuje że potrzebnych jest jeszcze minimum 19 umów......a to już bardzo duża rozbieżność jest.
Rozumiem, że można się pomylić w liczeniu o 2 lub 3 umowy - ale aż o tyle???
Dariusz Mastalerski
 
Posty: 68
Dołączył(a): Wt mar 15, 2011 10:56 am
Imię: Dariusz

Re: Kanalizacja

Postprzez Joanna Biegała » Śr lip 25, 2012 4:28 pm

Jeśli ktoś ma wątpliwości jak sytuacja faktycznie wygląda to zachęcam
do zadzwonienia do ZWiK'u tel. 22 724 30 36. Ten numer jest umieszczony na stronie
http://www.zwik-grodzisk.pl/front/index ... un/contact
Najlepiej porozmawiać z kierownikiem działu technicznego p.Jerzym Domitrem.
Bardzo bym chciała aby było inaczej, ale niestety nadal brakuje tych 19 umów :(
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Kanalizacja

Postprzez Dariusz Mastalerski » Śr lip 25, 2012 6:04 pm

Pani Joanno, zdaje sobie sprawę że informacje przytoczone przez Panią są prawdziwe - dziwi mnie jednak postawa pracowników, którzy wnioski przyjmowali i udzielali nieprawdziwych informacji. Tym bardziej, że jak się okazuje nie był to pojedyńczy przypadek....
Dariusz Mastalerski
 
Posty: 68
Dołączył(a): Wt mar 15, 2011 10:56 am
Imię: Dariusz

Re: Kanalizacja

Postprzez Łukasz Zemka » Śr lip 25, 2012 8:53 pm

A ja powiem szczerze, że nie rozumiem skąd jest ten wymóg 80 % podpisanych umów.
Tzn. rozumiem - jest to próg-wymówka, żeby tej kanalizacji nie zrobić i pieniądze przeznaczyć na inne "bliższe władzom" cele.
Jestem za tym, żeby Sołtys/Rada Sołecka/Mieszkańcy/ktokolwiek napisał ostre pismo, żeby Gmina się nie wygłupiała ze swoimi progami procentowymi i zaczęła wreszcie tę kanalizację robić. Wymóg 80 % jest jakimś sztucznym tworem wymyślonym na podstawie kolejnego wskaźnika 120 domów/km. Ciekawe czy jak była wykonywana kanalizacja do Książenic to miała kiedykolwiek w planach osiągnięcie tego wskaźnika (może w samych Książenicach tak, bo tam jest nawtykany dom na domu), ale jeszcze trzeba było tę kanalizację doprowadzić, a to na pewno znacząco obniżyło ten wskaźnik.
Chyba trzeba Gminie przypomnieć obietnice nt. terminów wykonania kanalizacji w znacznie szerszym zakresie niż jest obecnie planowany. Kolejno _wszystkie_ inwestycje w Opypach są olewane. Dróg się nie robi bo czekają na kanalizację, której nie mają chyba zamiaru wykonać.
Polnej Róży znowu w tym roku nie powstanie. Gilewicza to w ogóle paranoja - wywalona kupa kasy na płyty MON wiedząc, że w najbliższych dwóch pięciolatkach nawet nie ruszą palcem w kwestii kanalizacji. A tak mamy wąską, głośną i drogą ulicę praktycznie bez odwodnienia. Płyty zaczynają już się rysować (słaba podbudowa?), po pewnym czasie popękają więc pewnie i tak nie będą już w przyszłości przełożone w inne miejsce. A można było spokojnie zrobić asfalt za podobną cenę i za 20 lat, jak może zmieni się myślenie w Urzędzie Gminy i zacznie się budowa kanalizacji, położyć jeszcze raz (bo ten asfalt już pewnie i tak byłby w kiepskim stanie).

Różana Polana - miała być w tym roku uchwalona zmiana planu zagospodarowania - nic z tego. Bez zmiany planu nie ma budowy świetlicy, a pewnie o to "władzom" chodzi.

Jednym słowem proszę Panią Sołtys wraz z Radą Sołecką o interwencję w Gminie i wybicie im z głów bzdurnych wskaźników. Trzeba zakończyć wreszcie olewanie Opyp i wymusić wykonanie i tak krótkiego, jak na nasze potrzeby, odcinka kanalizacji
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Kanalizacja

Postprzez marek zdunkiewicz » Śr lip 25, 2012 10:01 pm

Łukasz podzielam twoje uwagi co do tych nie zrealizowanych obietnic.
Prawda jest taka, ze jeśli nie zaczną robić tej kanalizacji teraz, to możemy zapomnieć , że będziemy ją mieć w następnym dziesięcioleciu.
Apeluję do pani Sołtys niech pani napisze stosowne pismo do władz gminy i do ZWiK a do wiadomości mieszkańców zamieści jego treść na Forum.
Jeśli nie ma pani czasu to ja te pismo zawiozę,tylko proszę aby pani jako przedstawiciel sołectwa je zredagowała i zebrała podpisy od mieszkańców.
Marek Z.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Następna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron