Kanalizacja

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Kanalizacja

Postprzez Łukasz Zemka » Śr lip 25, 2012 10:14 pm

Poprawka - wskaźnik 120 dotyczy mieszkańców a nie domów.
Dla zainteresowanych o co w tym wskaźniku chodzi:
http://www.ue.wfosigw.lodz.pl/files/38_ ... 131455.pdf
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Kanalizacja

Postprzez Jerzy Kopeć » Cz lip 26, 2012 8:22 am

po przejrzeniu linku który zamieścił Łukasz jest tak jak myślałem.
wskaźnik 120 dotyczy urzędników a nie mieszkańców czy domów. Jednostką w UE jest jeden głupek -(1-GŁP). My mamy poniżej 120 GŁP

http://www.obiektyw.info/index.php/arti ... /full/3743

polecam lekturę korespondencji mieszkańców osiedla Natolin Bis z Panem Burmistrzem. Tam wskaźnik jest znacznie powyżej 120 i kanalizacji deszczowej nie mają a sanitarna wymaga gruntownego remontu. Na zebraniu przedwyborczym w Książenicach Pan Burmistrz mówił mieszkańcom Książenic rekomendując swojego kandydata, że wieś która ma radnego zawsze zyskuje na tym. My w Opypach mamy aż dwóch radnych. W Natolinie radnym jest Pan Burmistrz Piotr Galiński. Ja naprawdę nie rozumiem, dlaczego w Opypach gmina nie wybudowała jeszcze kanalizacji pomimo tak licznych starań mieszkańców, sołtysa i radnych.
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Kanalizacja

Postprzez Łukasz Zemka » Cz lip 26, 2012 11:55 am

Jurek,
no ja tak na szybko nie jestem pewien czy w Opypach np. na Gilewicza wraz z przyległymi do niej ulicami jest mniej mieszkańców niż 120/km.
Trzeba by policzyć dokładnie, ale myślę, że jest ta wartość osiągalna.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Kanalizacja

Postprzez Michał Sobolewski » Pn sie 13, 2012 9:46 pm

Czy ktoś się orientuje co się dzieje w sprawie kanalizacji? Na BIPie wodociągów pojawiła się informacja o przetargu na budowę kanalizacji w Kałęczynie. A o nas na razie cisza. Jak ktoś wie na jakim to jest etapie nie podeśle info.
Michał Sobolewski
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 1:29 pm
Imię: Michał

Re: Kanalizacja

Postprzez Dariusz Mastalerski » Wt sie 14, 2012 9:15 pm

oj.....coś mi się wydaje że ta kanalizacja to tak samo powstanie jak powstał bezprzewodowy i darmowy internet obiecany dla każdego mieszkańca gminy, tak samo jak stoi w Opypach obiecany fotoradar i tak samo jak postały 3 ulice wyłożone w płytach mon.....

Pewnie za bardzo się czepiam, przecież zamiast fotoradaru dostaliśmy znak informujący o fotoradarze......ciekawe co będzie zamiast kanalizacji??? może studzienki bez odpływów, czy coś w tym stylu....albo może chociaż rabatowy bilet do kina na otarcie łez.

Prawdę powiedziawszy to w dalszym ciągu łudzę się, że to co napisałem o kanalizacji nie okaże się prawdą, nie mniej uczucia na ten temat mam mocno mieszane.

Tak sobie jeszcze przypominam że kiedy daaaawno, daaawno temu obiecano nam kanalizację nie było mowy o spełnianiu tego rodzaju wymogów 120 mieszkańców/km.
Dariusz Mastalerski
 
Posty: 68
Dołączył(a): Wt mar 15, 2011 10:56 am
Imię: Dariusz

Re: Kanalizacja

Postprzez Joanna Biegała » Śr sie 22, 2012 1:02 pm

72 umowy zostały podpisane ze ZWiK'iem na podłączenie do kanalizacji.
Mimo, że nie jest to wymagane 80% to została podjęta decyzja o ogłoszeniu przetargu.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Kanalizacja

Postprzez marek zdunkiewicz » Śr sie 22, 2012 3:58 pm

Brawo Joasiu za tę informację. Oby tylko nic się nie zmieniło i ogłosili przetarg.
M.Z.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Kanalizacja

Postprzez Dariusz Mastalerski » Cz sie 23, 2012 3:41 pm

To znakomita wiadomość!! Bardzo się cieszę, że moja wcześniejsza wypowiedź jednak nie okazała się naszą rzeczywistością.
Dariusz Mastalerski
 
Posty: 68
Dołączył(a): Wt mar 15, 2011 10:56 am
Imię: Dariusz

Re: Kanalizacja

Postprzez marek zdunkiewicz » Cz wrz 13, 2012 1:55 pm

Właśnie dzisiaj ukazała się informacja na BIP odnośnie przetargu na kanalizację w Opypach
http://bip-zwk.grodzisk.pl/#Z2V0Q29udGV ... IxLDEsMCk=

Pozdrawiam
Marek Z.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Kanalizacja

Postprzez Łukasz Zemka » Wt wrz 18, 2012 12:09 am

Uwaga - ważne (tak mi się wydaje) dla mieszkańców Daktylowej i Gilewicza
Na BIPie jest zamieszczony projekt przyłączy: http://bip-zwk.grodzisk.pl/#Z2V0Q29udGVudCgzODIp
Tam są Wasze dane osobowe - data i miejsce urodzenia, adres zamieszkania, numer dowodu !!!
Chodzi o oświadczenia o prawie do dysponowania gruntem.

No ale może ja jestem przewrażliwiony
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron