Rada Sołecka - zebranie

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Rada Sołecka - zebranie

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Śr gru 05, 2012 10:03 pm

Na prywatnej stronie Pani Grażyny znalazłem protokół z zebrania Rady Sołeckiej, która zebrała się w dniu 3.12.2012r. Wklejam załącznik w sprawach samorządowych a nie lokalnych, ponieważ wszyscy mieszkańcy i Ci niezalogowani, też powinni wiedzieć co się we wsi dzieje. Nie widzę powodu aby tak nie było.
I w związku z tym spotkaniem, mam kilka pytań do członków Rady Sołeckiej.
1. Czy Rada rozważała np. pkt. 5 –wykonanie drogi wg dotychczasowego projektu dla całej Polnej Róży z zastosowaniem przez gminę tzw. specustawy drogowej?
2. Czy Rada otrzymała informację jaki był nakład kalendarza z poprzednich lat oraz ceny za jaką był zbywany lub gdzie był rozdawany {pytanie Pana Darka z forum)?
3. Czy Rada miała wgląd do protokołu zebranych pieniędzy w ramach organizowanych festynów i aukcji w Opypach?
4. Czy Rada miała wgląd do dokumentu samorządu terytorialnego wydającego zgodę na taką zbiórkę?
5. Czy Rada poruszyła temat -dlaczego z tablicy ogłoszeń sołectwa Opypy, została zdjęta informacja o numerze tel. do Pani Radnej Joanny Biegały , a dlaczego w to miejsce został umieszczony numer Tel. „Zakupy na telefon”?

Pozdrawiam
Romek
Załączniki
Protokół z zebrania Rady Sołeckiej.pdf
(666.47 KiB) Pobrane 566 razy
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez Dariusz Kuzma » Cz gru 06, 2012 12:07 am

Romek, szybkie moje odpowiedzi:
ad. 1 - tak, rozważane było, pani Joanna Biegała poinformowała, że Burmistrz nie zastosuje tzw. specustawy drogowej, ponieważ ta droga nie jest drogą przelotową łączącą kilka regionów.
ad. 2 - nie był poruszany
ad. 3 - nikt nie poprosił o taki protokół
ad. 4 - nikt nie poprosił o taki wgląd ( raczej skupiliśmy się na problemach obecnych a nie rozliczeniach ) może rzeczywiście trzeba będzie poprosić o takie dokumenty.
ad. 5 - nie

A poza protokołem, to się dowiedziałem, że nasze 'kontrowersyjne' forum rozbiło wieś.. 8 lat intensywnej pracy poprzedniej pani sołtys..
Nawet nie pytałem, czy mogę powiesić adres forum na tablicach sołeckich... (bo wtedy to by było sołeckie forum a nie niezależne i kontrowersyjne)

Uważam, że jednak zrobiliśmy więcej dobrego niż złego.
Uważam, że trzeba robić swoje, zacząć od zmiany siebie.
Uważam, że nie trzeba się oglądać i zacząć działać, pisać, mówić!

Zapraszam na spotkanie w piątek.
Przyjdźcie koniecznie!
Nawet jak ktoś nie chce lub jeszcze nie zdecydował się..
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez Łukasz Zemka » Cz gru 06, 2012 4:56 pm

To ja tylko się chciałem zapytać, czy jakimiś poważnymi dla naszej wsi sprawami Rada Sołecka również ma zamiar się zająć ?
Czy Rada Sołecka ma zamiar wystosować pismo o montaż latarni na kolejnych ulicach ? Czy ma zamiar zająć się asfaltem/kostką na ulicach, które będą miały już wszystkie media ? Czy można prosić Radę Sołecką o zrobienie jakiegoś "długofalowego planu rozwoju Opyp" i porozmawiać na ten temat z UG ?
Problemem jest to, że cały czas Opypy są "zapomnianą dziurą" z małą ilością latarni, bez kawałka asfaltu na drogach gminnych. W Opypach od strony Milanówka mamy dwie główne ulice - Polnej Róży, która nie może się doczekać asfaltu i Gilewicza, która ma płyty betonowe, które są głośne, wąskie i na pewno nie nosi znamion głównej ulicy. Powiem więcej - jeżdżę codziennie "po ciemaku" i moim zdaniem dla pieszych jest mało bezpiecznie - i to nie chodzi o prędkość, ale bardziej o widoczność. Po prostu wszyscy piesi chodzą po płytach, bo na poboczu można wdepnąć np. w kałużę.

Poza tym czy można prosić o interwencję w sprawie dziur na ul. Jabłoniowej, które powinny zostać uzupełnione przez wykonawcę w ramach gwarancji - ja już dwa razy pisałem do UG i zero odzewu (wiem, że Maja i Pani Joanna rozmawiały z Panią Urszulą, no ale na razie nic się nie dzieje).

I jeszcze jeśli chodzi o Polnej Róży - poza 1 wariantem wszystkie pozostałe wymagają zmiany projektu - patrząc po tym, ile czasu zajęło zrobienie projektu, to modyfikacje jego pewnie też szybkie nie będą.

Aha - co do kanalizacji pozostałej części Opyp - coś wynikło z tej dyskusji ?

Dla jasności - nie chcę nikogo "punktować" co zrobił, a czego nie - proszę tylko o zajęcie się ww. sprawami, bo wydaje mi się, że każdemu na tym powinno zależeć.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz gru 06, 2012 8:19 pm

Darku, dziękuję za odpowiedź.
Widzę jednak, że dużo spraw, które nurtują mieszkańców nie zostało poruszanych na tym spotkaniu. Szkoda tym bardziej większa, że takich spotkań w roku jest bardzo mało, a mogę śmiało powiedzieć, że prawie ich nie ma.
Darku, przejrzałem całą specustawę drogową i nigdzie nie znalazłem zapisu aby tej specustawy nie można zastosować do Polnej Róży, tym bardziej, że właśnie droga ta łączy Milanówek, Opypy, Radonie.
W załączniku: specustawa.
Natomiast wielokrotnie pisałem tutaj na forum, kto podzielił wieś i tego zdania nie zmienię.
Sprawy poruszane przez Łukasza, są bardzo ważne, a wręcz najważniejsze, czyli drogi, kanalizacja, oświetlenie. To mieszkańców interesuje najbardziej. Jednak my będziemy mieli 12 imprez , mamy się radować i cieszyć. Jest to wspaniały okres aby zaistnieć w radio, telewizji, lokalnej prasie.
Ja niestety nie dostałem bodźca od jednej czy drugiej Pani. Nie mam zamiaru wysłuchiwać ciągłego lansowania się. Wszystko co robiłem jak i wielu z Was robiliśmy z potrzeby serca, dla dobra naszych dzieci i wnuków. Oczywiście zgadzam się z Tobą Darku, że zrobiliśmy więcej dobrego niż złego.
Od siebie nie mam co zaczynać, bo wiem, że robię dobrze, a jeżeli chodzi o działanie to niestety, ale już dziękuję. Do czasu , aż we wsi nie będzie istotnych zmian w rządzeniu wsią, nie będę się angażował. Przykro mi to pisać, ale zawiodłem się na obu Paniach i nie tylko.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Romek
Załączniki
D20030721Lj.pdf
(152.39 KiB) Pobrane 576 razy
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez marek zdunkiewicz » Cz gru 06, 2012 9:49 pm

Od początku powołania Rady Sołeckiej stałem na stanowisku jawności działania oraz pełnej informacji mieszkańców o podejmowanych inicjatywach. Niestety w niedługim czasie okazało się, że tak nie jest. Nie widzę współpracy między sołtysem a mieszkańcami .
Z deklaracji Pani Sołtys wynikało, że będzie działała dla dobra mieszkańców i dobra wsi. Śmiem twierdzić, że Pani Sołtys tego nie czyni w sposób jaki deklarowała. Mieszkańcy pozbawieni są informacji o działaniach podejmowanych dla dobra wsi, bo ich po prostu nie ma.
Brak wpisów na forum ze strony Sołtysa świadczy o stosunku Sołtysa do mieszkańców.
Pani Sołtys twierdzi, że to forum jest kontrowersyjne. A czym dla Burmistrza jest portal tugrodzisk.pl.? Czy nie jest wedle toku myślenia naszej Sołtys, kontrowersyjny dla władzy?
Zapewne jest, ale na tym polega demokracja . Każdy ma prawo wypowiadać swoje opinie,a władza powinna tych krytycznych uwag słuchać.
W swoich działaniach pani Sołtys skupiła się na lansowaniu swojej osoby w mediach i na organizacji festynów, a zapomniała o zabieganiu o rozwiązanie problemów mieszkańców jakimi są drogi, kanalizacja, latarnie. Myślę, że każdego mieszkańca interesują bardziej te sprawy.
Oczywiście sprawy festynów są ważne , ale dla mnie osobiście ważniejsze jest to, abym miał kanalizację, równą drogę i oświetloną ulicę.
Jako że w Radzie Sołeckiej odpowiedzialny byłem za stan dróg, zgłaszałem pani Sołtys problem nawierzchni ulic. Jak wyglądają? Wszyscy widzą na co dzień. Do dnia dzisiejszego nie ma poprawy stanu nawierzchni , a biorąc pod uwagę porę roku, będzie jeszcze gorzej.
Na ostatnie posiedzenie Rady Sołeckiej Darek Kużma zaproponował w jednym punkcie obrad - sprawę dróg i ich przygotowania do zimy.
Jaki wynik posiedzenia? Można odczytać z protokołu. Nie było rozmowy na ten temat.

Z uwagi, że mam wyrobione zdanie co do funkcjonowania Rady Sołeckiej jak i działań Sołtysa, oświadczam że z dniem 07.12.2012r. składam rezygnację z członkostwa W Radzie Sołeckiej.Stosowny wniosek złożę w dniu jutrzejszym Pani Sołtys.

Bardzo dziękuję swoim wyborcom za mandat zaufania jaki mi powierzyli i jednocześnie przepraszam , że zrezygnowałem z członkostwa w Radzie Sołeckiej, ale nie widzę sensu współpracy w takim kształcie jaki jest dotychczas.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez Joanna Biegała » Pt gru 07, 2012 11:18 am

Pytałam zarówno Burmistrza jak i p.Stanisława Olkowskiego kierownika Obsługi Inwestycyjno-Technicznej Gminy czy byłaby możliwość wykonania ul.Polnej Róży w ramach SPEC ustawy.
Otrzymałam dwukrotnie odpowiedź, że droga ta nie kwalifikuje się ponieważ:
1) Droga łącząca Milanówek- Opypy - Radonie to droga powiatowa - ul.Polnych Kwiatów, która właśnie wykonywana jest SPEC ustawą.
2) Ul.Polnej Róży łączy się z gruntową drogą w Milanówku.
Przekonywałam, że ul.Polnej Róży jest dla wsi strategiczna, bo prowadzi do stacji WKD Brzózki itd.
Odpowiedź p.Olkowskiego - nawet jeśli teoretycznie zostałaby uruchomiona SPEC ustawa to mieszkańcy, którzy obecnie nie chcą wyrazić zgody, będą mogli się odwoływać i to może też opóźnić w czasie realizację drogi.
Panie Łukaszu odnośnie spraw jakie chciałby Pan aby zostały omówione przez Radę Sołecką najlepiej napisać mail'a do p.Sołtys, ponieważ to właśnie sołtys zwołuje Radę Sołecką.
Niestety p.Sołtys nie czyta forum więc nie dowie z Pana postu.
Uważam, że warto aby Rada Sołecka zebrała się ponownie i omówiła tematy, które Pan zaproponował a zwłaszcza "długofalowy plan rozwoju Opyp".
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez Jerzy Kopeć » Pt gru 07, 2012 2:24 pm

Asia Biegała napisała
"Niestety p.Sołtys nie czyta forum więc nie dowie z Pana postu."

W telewizji polskiej w polskim radiu, w radiu Bogoria w ogólnopolskiej i lokalnej prasie pani sołtys twierdzi, że mamy w Opypach forum mieszkańców. Mówiąc pięknie o naszych Opypach promuje naszą miejscowość i nie używa słowa mają forum mieszkańców. Tym samym identyfikuje się z naszym forum. Dlaczego więc go nie czyta. Skąd czerpie wiedzę na temat problemów mieszkańców ? Na ostatnim Zebraniu Mieszkańców była sołtys stwierdziła, że nie odpowiada jej "retoryka forum", w gazecie sołeckiej nazwała nasze forum "jadką dyskusyjną" używając dość perioratywnego by nie powiedzieć obraźliwego określenia.

Rozumiem postawę Romka, Marka i Łukasza i w pełni popieram to co robią. Ja głosowałem na panią obecną sołys i radę sołecką w obecnym składzie i nie wstydzę się tego. Oczekuję, że sołtys i radni sołeccy (czyli członkowie Rady Sołeckiej) nie będą unikać rozwiązywania trudnych spraw dla dobra mieszkańców. Niepokoi mnie brak współpracy z radnym powiatu. Pozostaję nadal do dyspozycji rady sołeckiej i pani sołtys w sprawach będących w kompetencji starostwa. Jeżeli wieś będzie podzielona to nie liczmy na wsparcie gminy czy powiatu. Powinniśmy mówić jednym głosem bo tylko wtedy nasz głos będzie słyszany w Grodzisku.

Jurek Kopeć
Załączniki
foto z facebook.jpg
nasza Rada Sołecka (foto z facebook)
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez marek zdunkiewicz » Pt gru 07, 2012 3:25 pm

W dniu dzisiejszym chciałem osobiście złożyć pani Sołtys swoją rezygnację, byłem 2 razy,ale jak zwykle jej nie zastałem.
Rezygnację zostawiłem w skrzynce na listy.
No cóż praca zawodowa jest ważna i nie neguję tego.Chociaż pamiętam deklaracje wyborcze cyt.,,jestem na urlopie wychowawczym,więc mam czas aby zająć się sprawami sołectwa....''. Widocznie urlop szybciej się skończył niż był planowany.

W załączniku moja rezygnacja z członkostwa w Radzie Sołeckiej.
Załączniki
rezyg 001.jpg
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez Łukasz Zemka » So gru 08, 2012 10:22 am

Najpierw krótkie sprostowanie mojej wcześniejszej wypowiedzi - pisząc "Rada Sołecka" miałem na myśli Zebranie Rady Sołeckiej oczywiście z Sołtysem na czele.

I jeszcze odpowiedź do posta Pani Joanny.
Pani Joanno, nie sądzę, żeby sprawy, o których pisałem wymagały napisania jakiegoś mail'a - dla mnie są one na tyle oczywiste, że chyba każdy, nie ważne czy jest Sołtysem, w Radzie czy po prostu mieszkańcem, to o nich wie.
Zresztą sam wielokrotnie o nich pisałem na forum, jeszcze jak Maja tu oficjalnie zaglądała.
Np. o Letniej tu http://opypy.waw.pl/viewtopic.php?f=14& ... t=10#p2300
O kanalizacji to nawet nie ma sensu, żebym szukał postów - są ich dziesiątki.
Zresztą chyba najłatwiej przypomnieć sobie tego posta http://opypy.waw.pl/viewtopic.php?f=14& ... t=60#p1832
A co do planu rozwoju Opyp - na pewno też o tym pisałem, bo pamiętam, ale teraz tego nie mogę znaleźć.

Pani Joanno, sprawy o których piszę nie są wzięte w ostatnim czasie z głowy, ale wielokrotnie już przez mieszkańców podnoszone.
Proszę, aby Sołtys i Rada Sołecka na najbliższym Zebraniu poruszyli te sprawy i zaczęli drążyć ten temat w UG.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Rada Sołecka - zebranie

Postprzez Joanna Biegała » So gru 08, 2012 11:22 am

Wysłałam mail'a do p.Sołtys
Witam,
na forum w dziale "Sprawy samorządowe" w wątku "Rada Sołecka - zebranie"
pojawiły się posty mieszkańców odnośnie potrzeby omówienia spraw dotyczących naszej wsi przez
Radę Sołecką. Mówiłaś mi wielokrotnie, że nie czytasz forum więc podaję całą zawartość tego wątku.
Uważam, że warto byłoby zebrać ponownie Radę Sołecką i omówić wskazane tematy.
Pozdrawiam
Joanna
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Następna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron