Deklaracja śmieciowa

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez Marta Zemka » Pt cze 28, 2013 9:15 am

Kosz trzeba zapewnić "we własnym zakresie". Firma Hetman nie zapewnia koszy. Jeśli ktoś wynajmował kosz od ZGK to ta umowa nadal obowiązuje i można korzystać z tego kosza. Śmieci do wywozu można też wystawić jak zakładam w dużych workach, bez kosza.
Avatar użytkownika
Marta Zemka
 
Posty: 98
Dołączył(a): Wt lut 15, 2011 1:23 pm
Imię: Marta

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez Joanna Biegała » Pt cze 28, 2013 5:06 pm

Max1966 napisał(a):Pani Joasiu,
A jak jest ze śmieciami niesegregowanymi? Zamierzam nie segregować śmieci. Mam rozumieć, że płacąc 17 zł od osoby otrzymam 3 szt. koszy (rodzina 3 osobowa). Deklaracji jeszcze nie złożyłem, ponieważ mimo, że Rada Gminy zatwierdziła już ceny, to jednak do uprawomocnienia się uchwały potrzeba 14 dni. Przy składaniu deklaracji nadal obowiązuje kwota 20 zł od osoby. Musiałbym udać się do urzędu, aby ponownie złożyć korektę deklaracji. Myślę, że nie ma to żadnego sensu.
Pozdrawiam
Romek


Panie Romku,
ze względu na zmianę ceny nie ma potrzeby składania korekty deklaracji.
Jedynie przy dokonywaniu opłaty za śmieci ( pierwsza do 15 sierpnia ) należy policzyć po nowej cenie.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez Joanna Biegała » Pt cze 28, 2013 5:11 pm

Na sesji Rada Miejska podjęła uchwałę umożliwiającym członkom Rodzin Wielodzietnych korzystania z ulgi w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

- poprzez stosowanie 25% zniżki w przypadku rodzin mających na utrzymaniu troje dzieci,

- poprzez stosowanie 50% zniżki w przypadku rodzin mających na utrzymaniu czworo i więcej dzieci.

więcej http://www.bip.grodzisk.pl/#Z2V0Q29udGVudCg4NzYwKQ==
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez Dariusz Mastalerski » Pn lip 01, 2013 6:31 pm

Chciałem zauważyć, że zgodnie z otrzymanym harmonogramem - w dniu dzisiejszym powinny być odebrane śmieci. Niestety tak się nie stało, pojemniki są od rana wystawione na ulice i czekają. Ciekawe kiedy się doczekają....?
Dariusz Mastalerski
 
Posty: 68
Dołączył(a): Wt mar 15, 2011 10:56 am
Imię: Dariusz

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez Łukasz Zemka » Pn lip 01, 2013 7:10 pm

No właśnie miałem o tym napisać.
Czy Pani Sołtys może wie, dlaczego w Jej sołectwie śmieciarka dzisiaj nie buszowała ? Nie wiedziała jak trafić czy może była zbyt nowoczesna (nisko zawieszona itp) na nasze cudowne drogi.
Nie po to kosiłem w weekend, ładowałem całe zielsko w worki, żeby teraz tego nikt nie odebrał ;)
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez Jerzy Kopeć » Wt lip 02, 2013 9:35 am

Przetarg rozstrzygnięty, umowa podpisana, będzie lepiej i taniej, śmieciarki stoją na placu, śmieci stoją przed posesjami a my czekamy na Hetmana.
Załączniki
śmieciarki stoją śmieci leżą.jpg
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez Łukasz Zemka » Wt lip 02, 2013 11:41 am

Dzisiaj rano widziałem na Gilewicza śmieciarkę, więc po prostu jeden dzień przespali ;)
A ogólnie ja tam jestem zadowolony ze zmiany - będę mniej płacił, segregacja jest dużo prostsza i zabiorą mi ją sprzed domu (musiałem wywozić na róg Jabłoniowej i Gilewicza) no i jeszcze trawę zabiorą.
Mi tam pasuje.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Wt lip 02, 2013 12:22 pm

*
Ostatnio edytowano Pn cze 12, 2017 4:19 pm przez Romuald Niedźwiedź, łącznie edytowano 1 raz
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Pn lip 15, 2013 8:15 pm

*
Ostatnio edytowano Pn cze 12, 2017 4:20 pm przez Romuald Niedźwiedź, łącznie edytowano 1 raz
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Deklaracja śmieciowa

Postprzez petercobra » Cz lip 25, 2013 3:47 pm

WItam,

Czy ktoś z Państwa, posiadających kompostownik, korzysta z koszy odziedziczonych po ZGK? Zastanawiam się jaki jest cel trzymania tego pojemnika z uwagi na fakt iż od miesiąca stoi pusty... Niby 2zł na miesiąc to nie wiele ale dla zasady nie lubię wywalać pieniędzy w błoto. Szkło osobno, karton/plastik/metal też, baterie, zużyte sprzęty rtv i agd też nie można tam umieścić więc pytanie brzmi - "po co?". Dla pojemnika po oleju, które będzie puste po trzech miesiącach? Może są jakieś typy śmieci, które powinny tam trafiać a ja po prostu jeszcze o nich nie wiem?

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
P.
petercobra
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn wrz 26, 2011 6:50 pm
Imię: Piotr

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron