Wukadka

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: Wukadka

Postprzez Joanna Biegała » Pt mar 11, 2011 4:14 pm

Zamieszczam swoją korespondencję z kierownikiem referatu Technicznego Obsługi MIasta MIlanówek
w sprawie naprawy nawierzchni ul. Łąkowej.
Obecnie dojechanie do stacji WKD jest bardzo uciążliwe.
Widziałam jak samochody parkują przy skrzyżowaniu ul.Polnej Róży i ul.Szyszkowej ponieważ dalej ciężko jest przejechać.

---------------------------

Dzień dobry

Uprzejmie informuję, ze przez prawie miesiąc nawierzchnia jezdni była
zamrożona, a to uniemożliwiło jej naprawę. Najpóźniej w przyszłym
tygodniu
naprawa będzie wykonana.
Wiesław Krendzelak
Kierownik referatu Technicznej Obsługi Miasta



-----Original Message-----
From: joanna.biegala [mailto:joanna.biegala@o2.pl]
Sent: Thursday, March 10, 2011 1:24 PM
To: Wiesław Krendzelak
Subject: RE: ul.Łąkowa za stacją WKD "Brzózki"

Witam,

Niestety do dzisiaj nie została naprawiona nawierzchnia ulicy Łąkowej
a minął dokładnie miesiąc od Pana odpowiedzi.
Droga jest praktycznie nieprzejezdna dla samochodów osobowych z niskim
zawieszeniem.

Bardzo proszę o pilną interwencję
Joanna Biegała
Radna Rady Miejskiej
w Grodzisku Mazowieckim
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Wukadka

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt mar 25, 2011 1:16 pm

Kolejna pesymistyczna informacja. Nie dość, że nowa się non stop psuje i właściwie nie jeździ, przemieszczamy się 35 letnimi gratami, to WuKaDka wproadza podwyżkę cen biletów. Masakra.



Podwyżka cen biletów

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. uprzejmie informuje,
iż od dnia 1 kwietnia 2011r. wprowadza podwyżkę cen
biletów okresowych. Nowe ceny przedstawiają załączone tabele.

Ceny biletów jednorazowych pozostają na niezmienionym poziomie.

http://wkd.com.pl/Files/File/bilety%20o ... 2011r_.xls
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Wukadka

Postprzez Łukasz Zemka » Pt mar 25, 2011 3:12 pm

No po pierwsze na jesieni rozpocznie się dostawa nowych wagonów - może będzie lepiej.
A po drugie, nie pamiętam czy już pisałem, ale właśnie niedługo przesiadam się do transportu szynowego. I widzę, że najrozsądniejszym wyborem są jednak KM z Brwinowa - dojazd bez korków, parking P&R, 25 minut do centrum Warszawy (w okolice metra), bardzo częste kursy - niestety WKD'a ma tylko jeden plus - blisko do stacji Brzózki, ale z buta to i tak trzeba ode mnie minimum 10 minut (czyli to samo co samochodem do Brwinowa). A do Pruszkowa jest 20 minut samochodem bez żadnych korków i tam oprócz KM jest jeszcze SKM.
Dla mnie wybór prosty.

Ps. Dlatego, na początku działalności forum, wspominałem, że warto by było, po wykonaniu Polnej Róży postarać się o autobus kursujący po Opypyach, dowożący do jakiejś stacji. W moim przypadku (a przypuszczam, że nie tylko w moim) nadrzędnym kryterium wyboru środka komunikacji jest czas dojazdu.Oszczędność kilkunastu minut może być decydującym elementem dla wyboru danego środka transportu.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Wukadka

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr mar 30, 2011 7:43 am

Artykuł w TVNWARSZAWA o Prima Aprilisowej podwyżce na WuKaDce...

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 49226.html
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Wukadka

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pn maja 09, 2011 2:53 pm

Informacja z mediów. Tak maja wyglądać nowe WKD-ki :-)

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,9541343,Tak_beda_wygladaly_nowe_pociagi_WKD__UE_daje_pieniadze.html


Szkoda, że nadal po jednym torze z Podkowy do Grodziska.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Wukadka

Postprzez Łukasz Zemka » Pn maja 09, 2011 2:58 pm

Marcin Kotlarczuk napisał(a):Informacja z mediów. Tak maja wyglądać nowe WKD-ki :-)

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,9541343,Tak_beda_wygladaly_nowe_pociagi_WKD__UE_daje_pieniadze.html


Szkoda, że nadal po jednym torze z Podkowy do Grodziska.


Jak spojrzysz na stronę TVN Warszawa, to tam jeszcze jest druga opcja.
Chyba na razie tylko PESA (i ewentualnie WKD) wie, jak to będzie wyglądać.
A co do drugiego toru - już się wielokrotnie na ten temat wypowiadałem - WKD'ka to mi może służyć jako dojazd/powrót z imprezy.
Do codziennych dojazdów KM.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Wukadka

Postprzez Jerzy Kopeć » Śr cze 08, 2011 5:53 pm

W sobotę 21 maja 2011 r. w Grodzisku odbyło się kolejne wyjazdowe posiedzenie Stowarzyszenia "Ład na Mazowszu". Pan Prezes Dymecki z WKD SA zapytany przez uczestników spotkania o termin budowy drugiego toru pomiędzy Podkową Leśną a Grodziskiem nie podał konkretnego terminu. Mówił, że po modernizacji taboru, rozjazdu na stacji WKD Warszawa Śródmieście i budowie drugiego toru z Grodziska do Podkowy pociągi będą kursowały z częstotliwością około 10 minut. Więcej informacji na stronach Stowarzyszeń "Ład na Mazowszu" oraz "Przyjazna Komunikacja".
Załączniki
wagonik EKD BABUNIA.jpg
fot. Ład na Mazowszu. Prezes Dymecki w ciemnych okularach obok Grzegorz Kostrzewa-Zorbas Prezes "Ładu na Mazowszu" a ten z wypukłym herbem Grodziska to ja.
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Wukadka

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz cze 09, 2011 1:12 pm

Witam,
dziękujemy za wklejenie zdjęcia, nareszcie wiemy, jak będą wyglądać nowe pociągi dla WKD. A ten Maszynista, to zawsze obsługuje jazdy tym pociągiem, czy to na Noc Muzeów, czy na jakiś festynach, ogólnie znana osoba. A co do konkretów, to tak jak się spodziewałem....
To tak jak w tej reklamie; ..."spokojnie, zrobimy, zrobimy, jeszcze się Książe ponajedża..." :-)

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Wukadka

Postprzez Jerzy Kopeć » Cz cze 09, 2011 10:54 pm

Panie Marcinie.

W mailu jaki dziś otrzymałem od V-ce Przewodnicącego sejmowej Komisji Infrastruktury są aktualne dane z kwietnia 2011 r. Zachęcam do lektury. Tam jest też trochę o WKD. Ten Pan w przedwojennym uniformie to Pan Kowalski wieloletni pracownik WKD który dużo pracy i serca włożył w to by wagonikowi "BABUNIA" przywrócić dawną świetność. Są starsi ludzie którym wspomnienie starej drewnianej WUKADKI wyciska łzy z oczu gdy wsiadają do tego wagonika. To wspmnienie ich młodości. Mam nadzieję, że Pan to rozumie. Zachęcam do zwiedzenia muzeum WKD w Grodzisku. Bardzo interesująca ekspozycja.

"Witam serdecznie,
zachęcam do zapoznania się z prezentacją na temat inwestycji jakie zostały przeprowadzone na kolei z wykorzystaniem funduszy unijnych. Prezentacja znajduje się na mojej stronie http://www.piechocinski.pl w zakładce opracowania
"
Ostatnio edytowano Pt cze 10, 2011 6:43 pm przez Jerzy Kopeć, łącznie edytowano 2 razy
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Wukadka

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz cze 09, 2011 11:12 pm

Witam,
znam tą stronę, interesuję się również transportem. Co do samej WKDki to jest tam niewiele, Jest tylko schemat linii oraz opis przetargu na nowe składy i kwota. Co da samego rozwoju - cisza. :-)

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości