Ul.Polnej Róży

Tutaj dzielimy się informacjami o naszych drogach.
Zamieszczamy zdjęcia z wykonanych inwestycji, dokumentacje, propozycje zmian, awarie, objazdy.
Wątki mają w temacie nazwę drogi/ulicy.

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Łukasz Zemka » Pt lis 05, 2010 4:19 pm

Witam,
myślę, że można tę wypowiedź ubrać w punkty "roszczeniowe" do Burmistrza i wraz z pozostałymi udać się, jak padła ostatnio propozycja w styczniu, na wycieczkę do Urzędu Gminy.
Kwestię oświetlenia i jakości min. ul. Gilewicza sam miałem dzisiaj poruszyć na forum po moim wczorajszym "spacerku" od stacji WKD ok. północy.
Brak oświetlenia na Gilewicza pomiędzy Polnej Róży i Jabłoniową skutecznie uniemożliwiał ominięcie błotnych kałuż, nie mówiąc już o ul. Jabłoniowej, która była jedną wielką kałużą.
Co do ul. Polnej Róży i braku miejsca na rów - żyjemy w czasach, kiedy wszystkie problemy da się rozwiązać. Jednym z pomysłów na znalezienie miejsca na rów jest umieszczenie go w przepuście (rurach betonowych) pod chodnikiem lub drogą - miejsca nie zabiera więc nie powinno być problemów. Jest to normalne rozwiązanie, które się często stosuje (dla zainteresowanych - przykład takiego rozwiązania można obecnie zobaczyć jadąc do Warszawy pomiędzy Jankami a Raszynem - przepust zaczyna się przed nowym skrzyżowaniem z Al. Hrabską, idzie pod przystankiem autobusowym i tam się kończy). Kolejne rozwiązanie to te podane przez Panią Joannę (przerzucenie rowu na drugą stronę). Jestem przekonany, że gdyby dokładniej przyjrzeć się projektowi to i znalazłyby się kolejne rozwiązania, które nie będą wymagały zgody na zakup jedno-metrowego pasa.

pozdrawiam
Łukasz
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt lis 05, 2010 8:05 pm

..a tak jeszcze mi przyszło do głowy....
1) Czy ktoś wie, czy prawdą jest, że Gmina MUSI zapewnić dojazd drogą gminną ( nie mówię o prywatnej ) do swojego domu, mieszkania?
2) Kto z "Władzy" wiejskiej, sołeckiej, gminnej jako osoba odpowiedzialna za wieś, mieszkańców, inne rzeczy - odpowiada za zgłoszenie do osoby odpowiedzialnej,gdzieś "wyżej", której to podlegają właśnie drogi np... problemu braku możliwości dojazdu czy przejazdu...?
3) Czy my jako mieszkańcy możemy dostać do wiadomości mailowej, informacji na forum, czy też np. kartek na słupach informację o poczynionych w/w krokach przez osoby odpowiedzialne za sprawy naszej wsi, aby zapewnić nam jasną precyzyjną informację;, np: w KAŻDY piątek lub pierwszego dnia po deszczu na Ulicy Polnej Róży i Polnych Kwiatów pomiędzy godziną 10 a 13 będzie równana droga, w celu zapewnienia Mieszkańcom bezpiecznego dojazdu do własnych domów....
Pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Joanna Biegała » So lis 06, 2010 8:24 pm

Pan Krzysztof Olkowski zajmuje Samodzielne Stanowisko ds. Zarządzania Drogami Gminnymi.
Odpowiada za bieżące utrzymanie nawierzchni dróg gminnych oraz wydaje zezwolenia na czasowe zajęcie pasa drogowego
Pracuje w Budynku ZGM ul. Sportowa 29 pokój nr 19
tel. 022 755 20 06
e-mail: krzysztof.olkowski@grodzisk.pl

Sołtys jest osobą reprezentującą mieszkańców wsi, która zgłasza p.Olkowskiemu, które drogi należy wyrównać, wysypać tłuczniem lub odwodnić poprzez udrożnienie przepustów lub wykopanie rowów przydrożnych.

Można też zgłaszać osobiście p.Olkowskiemu konieczność wysypania tłuczniem lub przejechania równiarką danej drogi.
Dobrą metodą jest też napisanie pisma do burmistrza, w którym przedstawi się konieczność naprawy drogi.
Joanna Biegała
 
Posty: 589
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:56 am
Imię: Joanna

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pn lis 08, 2010 3:45 pm

Zadzwoniłem do nich własnie i dowiedziałęm się, że dzisiaj równają drogę od Krzyżówki Gilewicza i Polnej Róży w stronę Ulicy Mazowieckiej. Ale niestety Pan nie umiał powiedzieć, czy cały ten kawałek do krzyża, czy krócej. Po południu zobaczę jak wygląda droga... :-)
Drugą sprawą jest to, że zgłosiłem PILNĄ POTRZEBĘ wyrównania drog Polnej Róży właśnie przede wszystkim od Krzyża do skrętu w lewo do Oliwkowej i Chabrowej, czyli do posesji Polnej róży 11B i jej ślepej odnogi do posesji 11G. Działka numer 42/12. Pan był miły i miejmy nadzieję, że słowa dotrzyma.
Bardzo bym chciał, aby udało się to jeszcze przed końcem Listopada :-) W końcu idą wybory. :-)
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Wt lis 09, 2010 2:03 pm

Droga wczoraj wieczorem po "pracach wyrównujących" wyglądała tak :

http://picasaweb.google.com/eur1mtk/POL ... directlink

Droga w dniu dzisiejszym w godzinach rannych. ( specjalnie pojechałem wcześniej, aby zobaczyć, jak idą prace ) - jakież było moje zdziwienie, kiedy nikogo nie spotkałem z dróg gminnych a ni drogowców.
Oni chyba uważają, że robotę skończyli. Jadąc dzisiaj od Krzyża do WKD Brzózki, pozwoliłem sobie nagrać film, który Udostępniam wszem i wobec.

http://www.youtube.com/watch?v=CrZCyFsjr4U


TO JEST JAKAŚ FARSA - TRAKTUJĄ NAS GORZEJ NIŻ W ŚREDNIOWIECZU, A PRZECIEŻ ŻYJEMY W NAJLEPSZEJ GMINIE W POLSCE W XXI WIEKU.
Jeżeli jest tak, jak pisze Pani Joasia Biegała, że sprawę dróg i problemów z nimi zwiażanymi zgłasza Pani Sołtys, to w moim przekonaniu powinna po raz kolejny zadzwonić, pojechać lub napisać skargę do Burmistrza na opieszałość i niedbalstwo Jego podwładnych. Niestety na moje prośby nie odpowiedziała ani razu, więc ja niestety nie mam siły przebicia. Może ktoś inny może na ten problem wpłynąć.

Zapraszam do ogłądania, komentowania, jeżeli ktoś będzie chciał dodać jakieś inne zdjęcia, filmy, proszę dać mi znać, ja umieszczę w internecie, nie ma problemu.

Pozdrawiam i życzę suchej nogi i nie wlewania się wody poprzez progi do środka samochodu
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez krzycytr » Wt lis 09, 2010 3:21 pm

no droga bajka normalnie :) a tak bylo pieknie jak bylo sucho :) najgorsze jest to ze naszych prosb nikt nie slucha a jak ktos juz poslucha to dla zamydlenia oczu wywala z wywrotke jakiegos g****na na droge
eeeh szkoda gadac
krzycytr
 
Posty: 45
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 3:01 pm
Imię: Krzysiek

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Wt lis 09, 2010 5:00 pm

WYSŁAŁEM MAILA DO PANA OLKOWSKIEGO I PANA BURMISTRZA GRZEGORZA BENEDYKCINSKIEGO O TAKIEJ TREŚCI, Z CZYM SIĘ Z NAMI FORUMOWICZAMI DZIELĘ...

. POLNEJ RÓŻY - OPYPY - XXI wiek, Gmina najlepsza w Polsce, a Mieszkańcy MUSZĄ żyć jak w sredniowieczu. W błocie i w ciemnościach. To jest jakaś FARSA.

Od: mkotlarczuk <eur1mtk@tlen.pl> (więcej)
Do: burmistrz@grodzisk.pl , krzysztof.olkowski@grodzisk.pl
Kopia do: joanna. biegala<joanna.biegala@go2.pl> , marek zdunkiewicz<marek.zdunkiewicz@wp.pl> , daniel. jarosz<daniel.jarosz@adres.pl> , dpopowska<dpopowska@interia.pl> , gosia<gosia@tob.pl> , hanna_wloszczuk<hanna_wloszczuk@poczta.onet.pl> , k. bychowska<k.bychowska@instytut-lakoci.pl> , maciej. muldner<maciej.muldner@skanska.pl> , majoart<majoart@majoart.pl> , rogo19<rogo19@wp.pl> , jurekkopiec<jurekkopiec@gmail.com> , gadomski<gadomski@op.pl> , boleslawbaranowski<boleslawbaranowski@vp.pl> , rplewinski<rplewinski@poczta.onet.pl> , iasio<iasio@wp.pl> , sylwia-bro<sylwia-bro@o2.pl> , dareknoji<dareknoji@googlemail.com> , mariuszlenarczyk<mariuszlenarczyk@yahoo.com> , hello<hello@maciejswiechowski.com> , wd. promyk<wd.promyk@op.pl> , kamil. d. wisniewski<kamil.d.wisniewski@googlemail.com> , s_juchniewicz<s_juchniewicz@wp.pl> , andziawierzb27<andziawierzb27@wp.pl> , scorcuruto<scorcuruto@gmail.com> , alpi<alpi@autograf.pl> , agnieszkaczechowska1<agnieszkaczechowska1@gmail.com> , kmalin<kmalin@tlen.pl> , robert. sych<robert.sych@vp.pl> , dariusz. kuzma<dariusz.kuzma@gmail.com> , d. glowacz<d.glowacz@wp.pl> , dyrektor<dyrektor@szkola61.pl> , katarzynamnich<katarzynamnich@wp.pl> , marcinm. 91<marcinm.91@o2.pl> , plandeki<plandeki@op.pl> , stanislaw. wolkowicz<stanislaw.wolkowicz@pgi.gov.pl> , kania<kania@galeria-folk.pl> , lukasz<lukasz@abteam.com> , michalzalesny22<michalzalesny22@gmail.com> , burmistrz@grodzisk.pl , godzio17<godzio17@interia.pl> , miska458<miska458@wp.pl> , sebo78<sebo78@op.pl> , sylwia784<sylwia784@op.pl> , krzys. lech<krzys.lech@gmail.com> , piotropypy<piotropypy@wp.pl> , j. plewinski<j.plewinski@artteam.pl> , opypy<opypy@op.pl> , bydlaczek0<bydlaczek0@op.pl> , magda-zielona<magda-zielona@o2.pl> , stanmarcin<stanmarcin@wp.pl> , b. oleksiuk<b.oleksiuk@merkurion.pl> , kasper_84<kasper_84@wp.pl> , mija11<mija11@o2.pl> , maria<maria@graal.com.pl> , michalpiatkowski<michalpiatkowski@hotmail.com> , olimpia. kozlowska<olimpia.kozlowska@pgi.gov.pl> , m. rumianek<m.rumianek@wp.pl> , marczynskip<marczynskip@go2.pl> , plb<plb@fundusz.net> , standard. nadarzyn<standard.nadarzyn@onet.eu> , elzbieta. sneka<elzbieta.sneka@o2.pl> , mikolaj. kozlowski<mikolaj.kozlowski@autograf.pl> , anna. chmurska<anna.chmurska@ac-nieruchomosci.com> , mkotlarczuk<eur1mtk@tlen.pl> , mbiegala<mbiegala@go2.pl> , cenotaf<cenotaf@op.pl> , Agnieszka Jakubiak<agnieszka.jakubiak1@gmail.com> , eur8ets<eur8ets@tlen.pl> , ksiazenice@ptif.pl , marek.zdunkiewicz@wp.pl

Data:9 listopada 2010 15:43

Witam,
po raz kolejny zwracam się z Uprzejmą prośbą o doprowadzenie
drogi GMINNEJ Polnej Róży do stanu "normalności" i poszanowania
Nas - Miszkańców.
Szanowni Panowie, wczoraj była równana droga. Przecież to jest KPINA z
Nas - Mieszkańców. Pomimo braku zgody jednej, czy dwóch posesji Gmina
zmusza minimum 70 innych gosdpodarstw do życia w ŚREDNIOWIECZU, w błocie
i po ciemku.
Jako mieszkaniec najlepszej gminy w Polsce, po raz kolejny zwracam się z
uprzejmą prośbą o poprawę drogi.

Poniżej wklejam link, z dnia dzisiejszego, jak wygląda droga Polnej
Róży ( kawałek tej drogi na odcinku ok. 100 metrów ) i zapraszam do
obejrzenia.

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&v=CrZCyFsjr4U


Dziękuję i pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr lis 10, 2010 1:58 am

Napisałem również kolejnego maila do Pani Sołtys, którego większa część dotyczy FORUM, lecz jest tam równiez wątek dot. dróg przechodzących przez naszą Wieś. Skopiowany mail znajduje się w poście INFORMACJI O FORUM
Pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Michał Sobolewski » Śr lis 10, 2010 1:00 pm

Panie Marcinie,
W Pana wypowiedziach widzę pewną niekonsekwencję. Otóż podkresla Pan że mieszka Pan w "najlepszej gminie w Polsce" a jednocześnie pokazuje Pan (i słusznie) fatalny stan dróg w naszej miejscowości. Czy najlepsza gmina w Polsce może mieć takie drogi? Pytanie chyba retoryczne. Dlatego proponuję zmienić opis :) No chyba że to ironia.
A tak na poważnie to chyba należałoby poprosić różne kapituły, które przyznają różne odznaczenia gminom, aby zminiły kryteria oceny. Czy w takich konkursach są brane pod uwage stany lokalnych dróg, komfort życia mieszkańców, bezpieczeństwo? Jesli tak, to strach pomyśleć jak jest w gminach które nie są najlepsze.
Michał Sobolewski
 
Posty: 42
Dołączył(a): Pt paź 22, 2010 1:29 pm
Imię: Michał

Re: Ul.Polnej Róży

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr lis 10, 2010 4:21 pm

Michał Sobolewski napisał(a) :
Panie Marcinie,
W Pana wypowiedziach widzę pewną niekonsekwencję. Otóż podkresla Pan że
mieszka Pan w "najlepszej gminie w Polsce" a jednocześnie
pokazuje Pan (i słusznie) fatalny stan dróg w naszej miejscowości. Czy
najlepsza gmina w Polsce może mieć takie drogi? Pytanie chyba retoryczne.
Dlatego proponuję zmienić opis :) No chyba że to ironia.


Witam, Konsekwentnie i uparcie staram się dążyć, aby w miejscu, które wybrałem na wymarzone miejsce na ziemi dla mojego domu i rodziny z dnia na dzień właśnie mieszkało się lepiej, aby standard i komfort życia był na miarę XXI wieku. Zgadza się, opis to ironia, ale skrzętnie ukryta, wymagająca logicznego myślenia i połączenia wypowiedzi. Zachęcam również do pisania próśb, monitów, przesyłania zdjęć, czy filmów. Mamy w ręku nieobliczalnie wielkie narzędzie, które Musimy wykorzystać, aby w końcu również w Naszej Wsi, były normalne drogi, latarnie, kanalizacja i w końcu świetlica i plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Abyśmy to właśnie My mogli decydowac na co przeznaczać pieniądze, a nie dowiadywać się o decyzjach, podejmowanych gdzieś na boku. Musimy być jednością, bez rozłamów, czy udawania, że wszystko jest w porządku, kiedy nie jest. Nie możemy również pozwolić więcej, na brak poszanowania, udawania, że problemów nie ma a przede wszystkim osoba reprezentująca mieszkańców na zewnątz, czyli SOŁTYS, musi być osobą, która współpracuje z mieszkańcami, zwołuje zebrania, rozmawia, spotyka się, załatwia lub pomaga w załatwianiu przeróżych spraw czy problemów, a nie tak jak to jest teraz. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi na postawione pytania nie służy rozwojowi i partnerstwu, dodatkowo z góry złe nastawienie np. na to Forum, niespełnianie obietnic czy po prostu cisza. Heh.
Pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drogi, ulice, ścieżki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron