Ul.Gilewicza

Tutaj dzielimy się informacjami o naszych drogach.
Zamieszczamy zdjęcia z wykonanych inwestycji, dokumentacje, propozycje zmian, awarie, objazdy.
Wątki mają w temacie nazwę drogi/ulicy.

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Marzena Grzegrzółka » Wt maja 17, 2011 3:00 pm

no tak ale jak Pan napisał do rowu melioracyjnego a nie przydrożnego.

Panie Darku co z moja sprawa bo nie mam od Was zadnej informacji??
Marzena Grzegrzółka
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 5:50 pm
Imię: Marzena

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Dariusz Kuzma » Wt maja 17, 2011 4:01 pm

jest w trakcie analizy. będzie omówiona na najbliższym zebraniu zarządu.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Wt maja 17, 2011 10:33 pm

Pani Marzeno,
a Pani już u siebie poradziła sobie z drenażem? Rowy to ja sam kopie i udrożniam, robiąc drogę, którą oddaliśmy później w ręce Gminy, włożyliśmy pod nią 3 rury specjalne, które łączą się z rowem melioracyjnym właśnie (jest uwidoczniony na mapach od około 1930 roku. Część rowu jest przydrożnego, za który odpowiada Gmina i udrożnili go w marcu jakoś tam oczywiście, więc w miarę wolnej chwili z sąsiadami wykopujemy i odchwaszczamy rowy dalej tak, aby woda cały czas płynęła swobodnie tam, gdzie powinna. U mnie woda filtrowana jest przez 3 tony specjalnego żwirku z piaskiem, więc pić ja można, bo na pewno jest lepsza niż ta z wodociągu.

Pozdrawiam.

P.S.
W ostatni weekend zakupiłem kolejne 50 metrów rury żółtej drenażowej w sklepie w Nadarzynie przy nowo powstającym budynku Gminy za cenę 3,60 PLN, więc tanio. Polecam. Geowłóknina za mb. o szerokości 160 cm 2,20 pln w ogrodniczym przy stacji Shell w Grodzisku.
Trochę swojej pracy i gotowe.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Marzena Grzegrzółka » Śr maja 18, 2011 7:07 am

Okazuje się że rowów przy Gilewicza nie bedzie jakiś koszmar wogóle!!!!15cm rowki maja odprowadzić wode z ulic!!

Panie Marcinie jeszcze nie robiliśmy drenażu.Ja mam jakis namiar do producenta takich rur z Urzutu tam musze zadzwonić ale najpierw musze zakończyć inne sprawy.

Jednak Pana odp bardzo Nam pomogły i juz wiemy jak sie za to zabrac:)

Pozdrawiam
Marzena Grzegrzółka
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn paź 25, 2010 5:50 pm
Imię: Marzena

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Śr maja 18, 2011 3:04 pm

*
Ostatnio edytowano Cz cze 08, 2017 9:00 pm przez Romuald Niedźwiedź, łącznie edytowano 1 raz
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr maja 18, 2011 7:48 pm

Panie Romku, może przypomniało im się, że zgodnie z prawem budowlanym, w pierwszej kolejności powinno się zrobić alternatywną drogę tzw. objazd. Może właśnie dlatego płyty są zawiezione na ulice Oliwkowa, Figowa i do Polnej Róży.... :-) Jakby rozkopali od razu to nie byłoby dojazdu do domów.....

....a może sam Burmistrz chce Nam w czwartek ogłosić tą szczęśliwą nowinę, jako Pierwszą inwestycję od lat w Opypach i początek nowej współpracy i inwestycji w naszej pięknej ekologicznej Miejscowości.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Śr maja 18, 2011 8:37 pm

*
Ostatnio edytowano Cz cze 08, 2017 9:00 pm przez Romuald Niedźwiedź, łącznie edytowano 1 raz
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz maja 19, 2011 11:41 am

Zadzwoniłem do UM i uzyskałem odpowiedź, że wykonawcy zepsuła się koparka, czy inny sprzęt, więc roboty nie ma.
Nie wygląda to za dobrze, jeżeli już na wstępie dzieją się takie rzeczy.
Może na dzisiejszym zebraniu dowiemy się czegoś więcej, oby to nie były złe wieści....

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez Dariusz Mastalerski » Cz maja 19, 2011 9:00 pm

Szczerze powiedziawszy awaria koparki, czy innego sprzętu niczego tu nie wnosi. Wykonawca ma podpisaną konkretną umowę na podstawie wygranego przetargu i tłumaczenie się awarią koparki jest dziecinne. W zasadzie to w jaki sposób i czym zlecone roboty zostaną wykonane nikogo nie interesuje - robota ma być zrobiona w zakontraktowanym terminie i zgodnie ze specyfikacją zamówienia.
Koniec, kropka - koparkę jak się zepsuła można naprawić, albo drugą wypożyczyć - ale to już problem wykonawcy, w końcu on za to bierze pieniądze. Ciekaw jestem czy SIWZ przewiduje kary umowne w stosunku do wykonawcy za przekroczenie zapisanych w umowie terminów?
Dariusz Mastalerski
 
Posty: 68
Dołączył(a): Wt mar 15, 2011 10:56 am
Imię: Dariusz

Re: Ul.Gilewicza

Postprzez marek zdunkiewicz » So maja 21, 2011 12:35 pm

A ja zwracam się z apelem do Pani Sołtys, aby podjęła natychmiastowe działania w celu poprawy organizacji ruchu drogowego podczas przebudowy ulicy Gilewicza.
Wszyscy wiemy, że firma kładzie płyty na ul.Gilewicza.Wiadomym jest, ze przez jakiś czas będą utrudnienia dla mieszkańców i innych użytkowników.
Pytam więc - Jakie działania zostały podjęte aby mieszkańcy mogli dojechac do swoich posesji?
Dlaczego nie ma odpowiedniego oznakowania?
Dlaczego nie ma wytyczonej alternatywnej drogi dojazdowej?
Czy to tak trudno zorganizowac ?
Samochody błądzą po ulicach , bo nie wiadomo jak i którędy można dojechac.

Pozdrawiam
M.Z.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drogi, ulice, ścieżki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości