piasek do piaskownicy ?

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i przyszłych mieszkańców Opyp

piasek do piaskownicy ?

Postprzez imms01 » Wt kwi 19, 2011 7:07 pm

Mam powazny problem, choc moglo by sie wydawac ze smieszny ;) Otoz kupilam dziecku piaskownice. Z tym nie bylo najmniejszych problemow, wybor jest ogoromny. Tylko teraz... skad wziac piasek ??? Taki zeby sie kleil = zeby mozna bylo z niego robic babki. Co prawda sprzedaja w Warszawie piasek z atestem do piaskownic i nawet dowoza, tyle ze kosztuje 250 zl + VAT za 1 tone, a w moja piaskownice (odpowiednia poglebiona przez Tate ;-) wejdzie tych ton 3 (dla zainteresowanych - bardzo fajny kalkulator ile piasku potrzeba do piaskownicy :http://www.zew.net.pl/kalkulator.php) . Ok. 1000 zl za piasek ktory za chwile znajdzie sie poza piaskownica to troche sporo :( Piasek w workach po 20 kg tez wychodzi strasznie drogo. Pomocy !!! ;)
imms01
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr lis 10, 2010 12:09 pm
Imię: Iza

Re: piasek do piaskownicy ?

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Śr kwi 20, 2011 7:35 pm

Opiszę jak ja sobie poradziłem z piaskiem do zabawy dla mego syna. Co prawda było to kilkanaście lat temu. W Książenicach w żwirowni kupiłem wywrotkę (duży Kamaz) bardzo ładnego żwirku, zapłaciłem wtedy 230 zł. (mam to zapisane). Potem przesiałem przez gęstą siatkę aby odpadły kamyki (siatkę taką można kupić w składach budowlanych). Z oheblowanych desek zrobiłem piaskownicę (bez gwoździ na drewniane kołki). nie malowałem. Do wsypanego i przesianego piasku dodałem jakiś preparat specjalny do piaskownic, aby piasek był z jak najmniejszą ilością jakiś tam bakterii. Pamiętam, że trzeba było po dodaniu tego preparatu poczekać 24 godziny na udostępnienie tego piasku do zabawy. Kupiłem ten preparat chyba w sklepie z basenami dokładnie nie jestem pewien. Aby się lepił co jakiś czas skrapiałem go wodą, taką mgiełką. Piasek był super. Potem wszystko wykorzystałem do budowy i tynkowania domu.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: piasek do piaskownicy ?

Postprzez imms01 » N maja 15, 2011 5:44 pm

slicznie dziekuje za podpowiedz ! :)
imms01
 
Posty: 7
Dołączył(a): Śr lis 10, 2010 12:09 pm
Imię: Iza


Powrót do Nasze forum - ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości