Poszukuję DZIAŁKI - bezpośrednio

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i przyszłych mieszkańców Opyp

Poszukuję DZIAŁKI - bezpośrednio

Postprzez Damiancito » Pt maja 27, 2011 3:14 pm

Witam,

Obserwuję Wasze forum od kilku miesięcy i jako przyszły (mam nadzieję) mieszkaniec Opyp trzymam kciuki za nie i omawiane tu sprawy.

Jestem na etapie poszukiwania działki. Mam nadzieję, że nie złamię regulaminu forum, jeśli zamieszczę tu ogłoszenie. Wiem, że w większości jesteście nowymi mieszkańcami Opyp i ziemi na sprzedaż raczej nie posiadacie, ale jak wiadomo, poczta pantoflowa na wsi to podstawa (wiem, bo do 19. roku życia sam mieszkałem na wsi).

Otóż, POSZUKUJĘ bezpośrednio DZIAŁKI budowlanej lub ew. rolnej/leśnej, spełniającej wszystkie (lub zdecydowaną większość) nw. warunki:

- wjazd od północy lub wschodu (dopuszczalne odchylenia)
- powierzchnia: dz. budowlana 1200–2200 m2 (ok.), dz. rolna/leśna bez ograniczeń
- min. szerokość działki: 28 m
- nie w pierwszej linii zabudowy
- odległ. do stacji WKD: min. 400 – max. 1500 m (mierząc wzdłuż drogi potrzebnej do przebycia, nie w linii prostej)
- brak uciążliwych obiektów w sąsiedztwie (stref hałasu, oczyszczalni, obiektów przemysłowych, wyznaczonych wariantów przebiegu projektowanych tras itp.) oraz na działce i w pobliżu (transformatorów, linii energetycznych itp.)
- max. cena wywoławcza: OK. 250 tys. zł.

Jeśli wiecie o takich ofertach, proszę o informacje na damian2302@wp.pl lub tel. kom. 606-100-162.

Z góry serdecznie dziękuję!!!

Damiancito
Damiancito
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz maja 26, 2011 11:11 am
Imię: Damiancito

Re: Poszukuję DZIAŁKI - bezpośrednio

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt maja 27, 2011 4:30 pm

Witam przyszłego Mieszkańca.
Jeżeli szuka Pan stricte dla siebie, to nie polecam działek wzdłuż drogi powiatowej 1504 POLNYCH KWIATÓW jak również wzdłuż POLNEJ RÓŻY.Generalnie oprócz prądu - brak mediów, po przejechaniu auta, czy roweru, w powietrze unosi się jeden wielki tuman kurzu, brak możliwości otworzenia okien, jeden wielki hałas. No i jeżdżące lub tylko czekające na asfalcik TIRY!!! :-)
Jeżeli chodzi o lepsze lokalizacje, mając na uwadze Pana preferencje, to zastanowiłbym się nad ulicą Ziołową, ewentualnie jakimiś działkami w okolicy Ul. Gilewicza. Niech się Pan przejedzie po wsi, widac tablice wkopane z telefonami i info: sprzedam działki.
Pozdrawiam.
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Poszukuję DZIAŁKI - bezpośrednio

Postprzez Damiancito » N maja 29, 2011 10:36 am

Dziękuję za sugestie!

Muszę wybrać się zatem na ponowny rekonesans Opyp (wcześniej wielu takich informacji w interesujących mnie miejscach nie zauważyłem).

W okolicy ul. Ziołowej najbardziej odpowiadałyby mi działki po prawej stronie ul. Jemiołowej (idąc w kierunku WKD), pod lasem. Niestety marszałek Król, do którego podobno należą, nie sprzedaje ich póki co. Po drugie, skoro Pan twierdzi, że na ul. Polnych Kwiatów należy spodziewać się tirów, to powodowałyby one hałas, bo pas lasu do drogi pow. jest wąski. Rozumiem, że jak już kiedyś zostanie wybudowana obwodnica Grodziska, tirów tam już być nie powinno?!

Korzystając z okazji, chciałbym jeszcze zapytać, czy to prawda, że:

1. jeszcze w 2011 r. na ul. Polnych Kwiatów ma powstać droga asfaltowa?
2. planowana jest droga gminna łącząca na wysokości końca ul. Jemiołowej, przy lesie, ulice: Polnych Kwiatów i Polnej Róży (równoległa do Ziołowej)?
3. najmniejsza dopuszczalna pow. działki bud. w Opypach to 1500 m2?
4. czas dojazdu WKD do W-wy po dostarczeniu nowych składów zmniejszy się min. o 10 min.?
5. zakład u zbiegu ulic Ziołowej i Jemiołowej nie emituje żadnego hałasu?

Przepraszam za ogrom pytań, ale jesteście najlepszym źródłem, u którego takie rzeczy można zweryfikować?

Dziękuję i pozdrawiam!
Damiancito
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz maja 26, 2011 11:11 am
Imię: Damiancito

Re: Poszukuję DZIAŁKI - bezpośrednio

Postprzez marek zdunkiewicz » N maja 29, 2011 11:30 am

Według informacji jaką dysponuję budowa ulicy Polnych Kwiatów na pewno nie rozpocznie się w 2011r.
Składa się na to min. brak funduszy w budżecie Powiatu jak również protesty niektórych mieszkańców co do jej budowy.
Budowa ul. Polnej Róży też ciągnie się w ślimaczym tempie ze względu na protesty kilku mieszkańców co do jej potrzeby/nie chcą asfaltu/. Może nastąpi to w 2012r.
Proponuję szukać działki z dala od tych ulic.

Proszę popytać mieszkańców może ktoś panu zaproponuje dobrą lokalizację za przystępną cenę.

Wiem ,ze na ulicy Figowej jest dom do sprzedania, ale czy to pana interesuje?
Nie wiem czy na dzisiejszy dzień jest aktualna sprzedaż dwóch działek na ulicy Figowej. Bardzo dobra lokalizacja .Wszystkie media oprócz kanalizacji. No i jeszcze działki na ulicy Oliwkowej.
Pozdrawiam
M.Z.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Poszukuję DZIAŁKI - bezpośrednio

Postprzez Damiancito » N maja 29, 2011 11:55 am

Dziękuję za informację!

Ul. Figowa to już trochę za daleko do stacji WKD Brzózki; może nie bardzo daleko, ale skoro można znaleźć coś bliżej, to czemu nie. Nieprawdaż?

Czy Pana zdaniem, okolice ulicy Jałowcowej to wystarczająco daleko od Polnych Kwiatów i Polnej Róży (widziałem tam baner z info o sprzedaży działek)? W sumie na co dzień będę dojeżdżał kolejką, więc stan dróg nie jest dla mnie tak bardzo istotny, ale zauważyłem, że wśród mieszkańców Opyp istnieje jakaś awersja do tych ulic, więc będę ich na wszelki wypadek unikał. :) Czy uzasadnione są obawy, że po ich wyasfaltowaniu, ruch się drastycznie zwiększy i zawitają na nich nawet tiry?
Damiancito
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz maja 26, 2011 11:11 am
Imię: Damiancito

Re: Poszukuję DZIAŁKI - bezpośrednio

Postprzez marek zdunkiewicz » N maja 29, 2011 12:03 pm

Panie Damianie zawsze trzeba się liczy z tym , że jeżeli jest to droga powiatowa bądż gminna i będzie kiedyś wyasfaltowana to i ruch będzie na niej większy.Taka jest kolej rzeczy i my tego nie zmienimy.Możemy tylko zabiegać aby podczas projektowania zadbano o wybudowanie ,,spowalniaczy''.
Co do ul Jałowcowej lokalizacja Ok. Wybór i tak należy do Pana.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: Poszukuję DZIAŁKI - bezpośrednio

Postprzez Marcin Kotlarczuk » N maja 29, 2011 11:39 pm

Ja jeszcze wtrącę dwa zdania.
Asfalt, czy jego brak przy drodze Polnych kwiatów można by powiedzieć "wykurzył" niemalże dwie posesje.
Pierwsze to nie dokończony dom lub coś, co miało tam powstać, przy skrzyżowaniu z Mazowiecką - proponuję się tam wybrać i spróbować skontaktować z właścicielem, dlaczego pomimo asfaltu i wszelkich mediów wraz z TePsą, postanowił nie stawiać domu. Z tego, co obiło mi się o uszy, to podobno miała tam być sala weselna, czy tez właśnie tak długo oczekiwana przez Nas świetlica. Ale może się mylę. Tu należałoby się może "starszych" mieszkańców Opyp podpytać.
Drugie to dom na sprzedać mniej więcej w połowie pomiędzy "krzyżem" a zakładem na Ul. ziołowej w dole, gdzie oprócz domu, mnóstwa drzew i wielkiego rowu, nie ma nic. Tam jest tel, może warto zadzwonić.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Poszukuję DZIAŁKI - bezpośrednio

Postprzez Damiancito » Pn maja 30, 2011 10:43 am

Panie Marcinie,

proszę wybaczyć, ale nie bardzo rozumiem - sprzedaż domu/ rezydencji w połowie ul. Ziołowej (rozumiem, że jego miał Pan na myśli) ma być przykładem "złego oddziaływania" ul. Polnych Kwiatów, czy też ofertą, którą powinienem się zainteresować (polecał mi Pan wcześniej ul. Ziołową)? Z racji braku środków, zakupem domu nie jestem jednak zainteresowany...

Mam jednak przy okazji pytanie, czy działki położone za tym domem w linii prostej są dobrą lokalizacją (w przyszłości powstanie tam chyba ślepa uliczka równoległa do Jałowcowej i Jemiołowej)? Zaznaczam, że choć działkę chciałbym nabyć w tym lub przyszłym roku, to nie wykluczam budowy domu dopiero za kilka lat. Tak więc, bardziej interesuje mnie prawdopodobny rozwój okolicy w dłuższym okresie, niż obecny stan, choć zdaję sobie sprawę, że tempo realizacji wszelkich projektów infrastrukturalnych jest tak niewielkie, że nie stanowi to dużej różnicy.

Dziękuję z góry za odpowiedzi!
Damiancito
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz maja 26, 2011 11:11 am
Imię: Damiancito

Re: Poszukuję DZIAŁKI - bezpośrednio

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pn maja 30, 2011 1:45 pm

Damiancito napisał(a):Panie Marcinie,
proszę wybaczyć, ale nie bardzo rozumiem - sprzedaż domu/ rezydencji w połowie ul. Ziołowej (rozumiem, że jego miał Pan na myśli) ma być przykładem "złego oddziaływania" ul. Polnych Kwiatów, czy też ofertą, którą powinienem się zainteresować (polecał mi Pan wcześniej ul. Ziołową)? Z racji braku środków, zakupem domu nie jestem jednak zainteresowany...


Nie chodziło mi o dom na Ziołowej, tylko na dom przy POLNYCH KWIATÓW w połowie drogi pomiędzy "krzyżem" a skrzyżowaniem z ulicą Ziołową.
i dodatkowo o wystające fundamenty równiez na Ulicy Polnych Kwiatów przy skrzyżowaniu z Mazowiecką. ZAZNACZYŁEM NA CZERWONO ;-)

Obrazek
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Poszukuję DZIAŁKI - bezpośrednio

Postprzez Damiancito » Śr cze 01, 2011 1:48 pm

Coś mi właśnie nie pasowało... Dziękuję za wyjaśnienie.

Pozwolę sobie jednak ponowić pytanie (adresowane do wszystkich), czy działki położone za rezydencją w połowie ul. Ziołowej są dobrą lokalizacją. W przyszłości powstanie tam chyba ślepa uliczka równoległa do Jałowcowej i Jemiołowej, z wjazdem od strony lasku.

Zaznaczam, że choć działkę chciałbym nabyć w tym lub przyszłym roku, to nie wykluczam budowy domu dopiero za kilka lat. Tak więc, bardziej interesuje mnie prawdopodobny rozwój okolicy w dłuższym okresie, niż obecny stan, choć zdaję sobie sprawę, że tempo realizacji wszelkich projektów infrastrukturalnych jest tak powolne, że nie stanowi to dużej różnicy.

Dziękuję z góry za odpowiedzi!
Damiancito
 
Posty: 6
Dołączył(a): Cz maja 26, 2011 11:11 am
Imię: Damiancito

Następna strona

Powrót do Nasze forum - ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości