Sprawdzony STUDNIARZ poszukiwany

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i przyszłych mieszkańców Opyp

Sprawdzony STUDNIARZ poszukiwany

Postprzez Adrian » Pn lip 04, 2011 10:26 pm

Witam serdecznie,

będę wdzięczny za polecenie sprawdzonej osoby, która wykonuje studnie głębinowe. Bez dobrej wody Waszym sąsiadem nie zostanę ;)

Pozdrawiam,
A.
Adrian
 
Posty: 12
Dołączył(a): N maja 22, 2011 9:36 pm
Imię: Adrian

Re: Sprawdzony STUDNIARZ poszukiwany

Postprzez Jerzy Kopeć » Wt lip 05, 2011 1:47 pm

U mnie w Opypach dwie studnie (16 metrów i 27 metrów) robił Slawek Konarski z Regowa. Polecam jego usługi bo cena jest atrakcyjna. U mnie w studniach woda jest do podlewania. O dobrej jakości wodę w Opypach z tego co wiem jest trudno. Woda w szklance z tych studni po dwóch dniach brunatnieje, prawdopodobnie od warstw torfu pod ziemią a nie nadmiaru żelaza. Woda z tych studni była sprawdzona w laboratorium bakteriologicznie i jest przydatna do picia. Z mojej wody pod wpływem tlenu z powietrza wydzielają się związki manganu zapychające filtry. Sam korzystam z wody "miejskiej" której jakość w Grodzisku jest dobra i pod kontrolą. Można w niej prać białe kołnierzyki. Pozdrawiam Jurek Kopeć.
Jerzy Kopeć
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:50 pm
Imię: Jerzy

Re: Sprawdzony STUDNIARZ poszukiwany

Postprzez Mariusz Jakubiak » Wt lip 05, 2011 3:51 pm

Z tym brunatnieniem wody z powodu związków organicznych to niestety prawda. Ja mam studnię wierconą i nigdy nie odważyłem się pić z niej wody. Ale mam także wodociąg, więc problemu nie mam. Jedyny minus wodociągu to marne ciśnienie. Przynajmniej u mnie. Nie wiem jak u innych sąsiadów. Czekam na opinie/spostrzeżenia innych forumowiczów w tej sprawie.
Mariusz Jakubiak
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pn paź 18, 2010 9:42 am
Imię: Mariusz

Re: Sprawdzony STUDNIARZ poszukiwany

Postprzez Łukasz Zemka » Wt lip 05, 2011 3:53 pm

"Mój" studniarz nie zajmuje się już "małymi" studniami. Swego czasu jeszcze takie robił, ale jego głównym zajęciem były takie po kilkaset metrów, dlatego nie będę polecał.
Co do wody - u mnie żelazo i mangan - do wyeliminowania filtrem (woda z sieci do mnie na razie nie dotarła i nie wiem czy kiedyś będę jej potrzebował, bo zainwestowałem dużo pieniędzy w filtr).
Co do badań - nie polecam badania wody przez firmy, które sprzedają filtry - wyniki jakoś dziwnie są zbieżne z ofertą filtrów.
Jak już to chyba Sanepid - w Warszawie róg Żelaznej i Chłodnej - pełne badania (fizykochemiczne + bakteriologiczne) to koszt ok. 500 PLN (ostatnio robiłem, ale nie dla celów "domowych" więc nie mogę powiedzieć co aktualnie się dzieje u nas z wodą podziemną).
Przy okazji - u mnie filtr rury osłonowej jest na 23 m, wodę pobieram z 15 metrów (informacja dla oceny kosztów studniarza).
Ps. Ja badania robiłem na PW na Wydziale Inżynierii Środowiska i tam nikt filtrami nie handlował. Robiłem jeszcze w dwóch innych miejscach, ale to było ładnych kilka lat temu - wyniki były przeróżne.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Sprawdzony STUDNIARZ poszukiwany

Postprzez Adrian » Wt lip 05, 2011 10:25 pm

Jerzy Kopeć napisał(a):U mnie w Opypach dwie studnie (16 metrów i 27 metrów) robił Slawek Konarski z Regowa. Polecam jego usługi bo cena jest atrakcyjna. U mnie w studniach woda jest do podlewania. O dobrej jakości wodę w Opypach z tego co wiem jest trudno. Woda w szklance z tych studni po dwóch dniach brunatnieje, prawdopodobnie od warstw torfu pod ziemią a nie nadmiaru żelaza. Woda z tych studni była sprawdzona w laboratorium bakteriologicznie i jest przydatna do picia. Z mojej wody pod wpływem tlenu z powietrza wydzielają się związki manganu zapychające filtry. Sam korzystam z wody "miejskiej" której jakość w Grodzisku jest dobra i pod kontrolą. Można w niej prać białe kołnierzyki. Pozdrawiam Jurek Kopeć.


Dziękuję za informacje! Widzę, że będę musiał zainwestować w dobre filtry, bo u mnie wodociągu na razie niestety nie ma... Będę wdzięczny za namiary na pw na tego studniarza. Pozdrawiam, A.
Adrian
 
Posty: 12
Dołączył(a): N maja 22, 2011 9:36 pm
Imię: Adrian

Re: Sprawdzony STUDNIARZ poszukiwany

Postprzez Adrian » Wt lip 05, 2011 10:26 pm

Łukasz Zemka napisał(a):Przy okazji - u mnie filtr rury osłonowej jest na 23 m, wodę pobieram z 15 metrów (informacja dla oceny kosztów studniarza).
Ps. Ja badania robiłem na PW na Wydziale Inżynierii Środowiska i tam nikt filtrami nie handlował. Robiłem jeszcze w dwóch innych miejscach, ale to było ładnych kilka lat temu - wyniki były przeróżne.

Dzięki za info!
Adrian
 
Posty: 12
Dołączył(a): N maja 22, 2011 9:36 pm
Imię: Adrian

Re: Sprawdzony STUDNIARZ poszukiwany

Postprzez Łukasz Zemka » Wt lip 05, 2011 10:44 pm

A to jeszcze dodatkowo podpowiem - polecam pompy Grundfosa z serii SQ (żeby nie było, że to jakaś reklama - po prostu te pompy są dobre - w domu działa już kilka lat, bez żadnego problemu, w pracy zakupiłem dwie - pierwsza niestety została przypadkowo uszkodzona przy wyciąganiu ze studni, ostatnio zakupiłem następną, wszystko działało i działa bezproblemowo). Niestety tanie nie są, ale za to są solidne i to nie tylko moja opinia.
Dodatkowo, w zależności od tego jakie filtry będziesz montował, warto zainstalować większy zbiornik ciśnieniowy (tak z 80/100l) - niektóre filtry wymagają takich, a swoją drogą to większy zbiornik oszczędza pompę, ponieważ rzadziej ją włącza.
Co do samej wody w Opypach - wiem, że jest duża zmienność co do głębokości i ilości - z tego co słyszałem, to ktoś w moich okolicach wiercił, wiercił i się nie dowiercił. U mnie z kolei jest zainstalowana pompa o wydajności 3 m3/h, co oznacza, że jest jej dużo (pompę dobiera już studniarz na podstawie pomiaru depresji - obliczany jest wtedy napływ wody studni). I to by było tyle - jeżeli będziesz miał jakieś pytania to pisz.
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: Sprawdzony STUDNIARZ poszukiwany

Postprzez Dariusz Kuzma » Śr lip 06, 2011 9:59 am

Robiłem badania elektro-oporowe. przekrój gleby: 1 m piachu, 17 m ił (nieprzepuszczalny dla wody), 1-2 słabo przepuszczalna warstwa wodonośna, potem 65 m ił i warstwa wodonośna na ok. 80 m. (np. do wykorzystania przez pompy ciepła)

U mnie na działce było 5 studniarzy, którzy szukali wody (zrobili 4 odwierty puste). (Pozostały mi dwie studnie kręgowe... nie dotarli nawet do 12 m głębokości przez ił)

Polecam p. Kęcik, wybadała wahadełkiem od razu wodę, wyciągam z ok 15-17 metrów pompą na powierzchni. Otwór/filtr był dodatkowo żwirowany bo warstwa wodonośna była zbyt miałka na filtr. Nie wiadomo, czy się filtr nie zamuli po jakimś czasie.

Robiłem badania wody w sanepidzie w Grodzisku - woda ze studni nie ma bakterii, natomiast ma bardzo dużo manganu, który może być szkodliwy na skórę. Używam studni do podlewania. (chociaż teraz mało bo ciągle pada.... :)
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Sprawdzony STUDNIARZ poszukiwany

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Śr lip 06, 2011 2:41 pm

Witam,
podaję namiary na pana Paluchowskiego 502286560, ale o ile mi wiadomo to on nie kopie studni kręgowych tylko wiercone, ale współpracuję z firmą która opuszcza kręgi po wywierceniu studni głębinowej, a czy kopie ta firma studnie kręgowe to nie wiem.

Pozdrawiam
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: Sprawdzony STUDNIARZ poszukiwany

Postprzez Adrian » Śr lip 06, 2011 3:54 pm

Marcin Kotlarczuk napisał(a):Witam,
podaję namiary na pana Paluchowskiego 502286560, ale o ile mi wiadomo to on nie kopie studni kręgowych tylko wiercone, ale współpracuję z firmą która opuszcza kręgi po wywierceniu studni głębinowej, a czy kopie ta firma studnie kręgowe to nie wiem.

Pozdrawiam


jak najbardziej chodzi mi o studnie wiercone - na 20 czy 40m trudno byłoby wysyłać człowieka z łopatą ;)
Thx za namiary
Adrian
 
Posty: 12
Dołączył(a): N maja 22, 2011 9:36 pm
Imię: Adrian

Następna strona

Powrót do Nasze forum - ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości