Jęzor lodowca

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i przyszłych mieszkańców Opyp

Jęzor lodowca

Postprzez opypianka1 » Wt gru 14, 2010 5:30 pm

Serdeczne dzięki!!!

Dziękuję Pani sołtys za zaangażowanie w sprawę "lodowca na Paprociowej". Dzięki Pani czujności, otwartości na problemy mieszkańców Opyp i ogromnej pracy na linii "mieszkańcy - Starostwo", ulica jest przejezdna. Jęzor lodowca już nie narasta w takim tępie jak do tej pory a woda wartkim nurtem popłynęła do Rokitnicy - wykopano rów odprowadzający wodę z naszego terenu.

Jeszcze raz wielkie DZIĘKI! również Panu Jerzemu Kopciowi - DREAM-TEAM - jak zawsze - ZAWODOSTWO W KAŻDYM CALU!!!
opypianka1
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 12:49 pm
Imię: Magda

Re: Jęzor lodowca

Postprzez Piotr Karolak » Wt gru 14, 2010 10:23 pm

Pani opypianko1, samą słodycz Pani wyciąga na jaw. W końcu zbliżają się wybory i TEAM musi być widoczny. A jeszcze jak ktoś przycukruje i przyklepie to nic dodać nic ująć.

PK

PS mała podpowiedź, Pani Jałgos podobno nie wchodzi na forum, bo nie ma czasu.
Piotr Karolak
Piotr Karolak
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:58 pm
Imię: Piotr

Re: Jęzor lodowca

Postprzez piotr123 » Cz gru 16, 2010 6:46 pm

Ja również pragnę gorąco podziękować Pani Sołtys, oraz Panu Jerzemu Kopciowi, za sprawną i natychmiastową reakcję na zgłoszony przez mieszkańców ul. Gajowej problem z podtapiającą nas wodą spływającą z pól i lasu od strony osiedla Książenice - nigdy sytuacja nie była tak tragiczna - wyjazd z ulicy Gajowej był wręcz niemożliwy osobowym samochodem - rwący potok płynący przez ulicę Paprociową wydrążył sobie koryto na głębokości około 30 cm. Spowodowane to jest przez brak w ulicy Paprociowej rowów odwadniających, które jak się okazuje na planach są - ale tylko na planach. Pani Grażyna Jałgos-Dębska zareagowała natychmiast ściągając do Nas odpowiednie służby - jeszcze raz dziękuję, i mam nadzieję, że władze zajmą się tym problemem poważnie, bo wiosną czeka nas powódź i straty materialne.
Panie Piotrze, domyślam się, że bardzo Panu nie na rękę jak ludzie opisują stan faktyczny a nie wyssane z palca brednie - co do działalności Pani Sołtys - zawsze - nawet od razu po obięciu stanowiska, służyła radą i pomocą - ale Pan pewnie podpowie, że za równo Kopernik jak i Maria Skłodowska-Curie były kobietami :)
Od razu Panu na to odpowiem ja nie jestem Panią Sołtys

Pozdrawiam Mieszkańców Opyp - i cieszę się że nasza wieś jest tak doskonale zorganizowana - i tyle informacji można o niej uzyskać w Internecie - zaskoczyło mnie że Nasza wieś ma również swoją stronę a nawet dwie http://www.opypy.com.pl i http://www.opypy.waw.pl - to chyba ewenement na skalę kraju. Bardzo mnie - jako mieszkańca to cieszy.
Pozdrawiam
Piotr

PS. podłączam parę fotek, żeby zobrazować sytuację mieszkańcom co się działo na osiedlu przy ul. Gajowej
Załączniki
DSC03657.jpg
DSC03657.jpg (134.38 KiB) Przeglądane 9276 razy
DSC03643.jpg
DSC03643.jpg (137.02 KiB) Przeglądane 9276 razy
DSC03642.jpg
DSC03642.jpg (135.66 KiB) Przeglądane 9276 razy
piotr123
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 2:07 pm
Imię: Piotr

Re: Jęzor lodowca

Postprzez Piotr Karolak » Cz gru 16, 2010 10:57 pm

Jestem za tym aby pomagać tam gdzie pomoc jest potrzebna ale czy ma Pan pewność dzięki komu ulica jest odśnieżana?
Pan Marek Zdunkiewicz w piątek interweniował w tej sprawie a zaraz potem Pani Sołtys sprawę nagłośniła na swojej stronie.
Moim zdaniem podziękowania należą się komu innemu.
Proszę zajrzeć na ten post:
viewtopic.php?f=2&t=61
Są w naszej wsi tacy którzy coś robią i tacy co robią dużo szumu.

PK
Piotr Karolak
Piotr Karolak
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:58 pm
Imię: Piotr

Re: Jęzor lodowca

Postprzez opypianka1 » Cz gru 16, 2010 11:15 pm

Ja wolę słodycz od gorzkiego jadu. Od sześciu lat mam ogromną przyjemność kontaktować się z naszą Panią sołtys. Od sześciu lat tak samo uważnie wsłuchiwała się w potrzeby moje i moich sąsiadów. Zawsze reagowała. Nie wiem o co chodzi z tym lukrowaniem. Miałam potrzebę podziękować. Jak mam kłopot to idę do Pani Grażyny albo dzwonię. Tak po prostu. Jestem zaskoczona tym, co Pan Piotr Karolak napisał.

życzę uśmiechu i więcej otwartości. Kiedyś ludzie porozumiewali się ustnie - nie tylko przez Internet ;) Może warto czasem sięgnąć do tak archaicznych środków.
opypianka1
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 12:49 pm
Imię: Magda

Re: Jęzor lodowca

Postprzez piotr123 » Pt gru 17, 2010 12:11 am

Szanowny Panie Piotrze - mam pewność i wiedzę na temat - co się wokół mnie dzieje - od wtorku zeszłego tygodnia - dzwoniłem osobiście - w sprawie zalewającej Nas wody i nieprzejezdnych ulic, w tej również sprawie mieszkańcy z ul. Gajowej spotkali się z Panią Sołtys, oraz Panem Jerzym Kopciem. Napisaliśmy listy do Burmistrza Grodziska Mazowieckiego, oraz do Starosty Grodziskiego. Pisma te przekazała Pani Sołtys, również Pani Grażyna spotkała się na ul. Gajowej z odpowiednimi władzami, potem jeszcze kilkakrotnie Pani Sołtys przyjeżdżała sprawdzić stan Paprociowej i Gajowej. Pana Marka Zdunkiewicza nie znam i nie widziałem na miejscu ale bardzo dziękuję za zaangażowanie wszystkim osobom, które walczą z problemem napływającej i zatapiającej nas wody płynącej od strony Książenic. Mam nadzieję, że odpowiednie władze zareagują i nie dopuszczą wiosną do podtopienia domów przy ulicy Paprociowej i Gajowej i rozpoczęte prace przy odnawianiu rowów będą kontynuowane przez całą długość ul. Paprociowej, co częściowo odprowadzi napływającą wodę.
piotr123
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 2:07 pm
Imię: Piotr

Re: Jęzor lodowca

Postprzez Dariusz Kuzma » Pt gru 17, 2010 10:13 am

Tak się składa, że nasza wieś ma radnych i sołtysa w opozycji do władzy gminnej.
Może stąd taka trudność w wymuszeniach na gminie jakichkolwiek działań.
Uważam, że powinniśmy działać razem.
Pozdrawiam.

PS. Na ulicy Oliwkowej też zaczyna się robić Jęzor Lodowca, pomiędzy posesją 15 i 17 woda nie ma jak odpłynąć i przelewa się przez drogę.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: Jęzor lodowca

Postprzez piotr123 » Pt gru 17, 2010 12:10 pm

Skoro jest tak jak Pan pisze, że radni i Sołtys wybrany w demokratycznych wyborach przez mieszkańców mają trudności w wyegzekwowaniu na władzy gminnej jakichkolwiek działań, to może tą sytułację nagłośnić na wszelkie możliwe sposoby - przecież to jest skandal, że płacąc podatki do urzędu skarbowego w Grodzisku - nie mamy nawet wsparcia w tak prozaicznej sprawie jak oczyszczenie ulic tak aby można było wyjechać z własnej posesji - tylko dlatego że Sołtys jest w opozycji. Podobno władza jest dla ludzi, a my żyjemy w najlepszej gminie w Polsce. Ma Pan rację Panie Dariuszu - powinniśmy działać razem - razem z Panią Sołtys - wspierać ją a nie jeszcze atakować - takie ataki sprawią, że potopimy się i ugrzęźniemy w błocie. Powinniśmy mówić jednym głosem we wspólnej dla mieszkańców sprawie - może wtedy władze w gminie zrozumieją jakie mają obowiązki wobec wszystkich mieszkańców (nie tylko tych, którzy nie są w opozycji). Ja pamiętam te czasy kiedy nie było opozycji - władza mogła robić z ludźmi co chciała - bardzo bym nie chciał, żeby te czasy wróciły. Wymagajmy wspólnie od władz, które są za ten stan odpowiedzialne. Pani Sołtys sama z łopatą nie da rady odśnieżyć nam dróg, ani udrożnić rowów melioracyjnych. Zabawne, że całe Nasze osiedle jest w spółkach wodnych - opłacamy składki - co w zamian mamy - stojącą wodę na posesjach. Ja ze swojej strony pomyślę o nagłośnieniu obecnego stanu jeśli się nic nie poprawi i nie w lokalnej prasie ale w ogólnopolskich mediach - ponieważ uważam że określenie "Najlepsza gmina w Polsce" - zobowiązuje.
Ze strachem czekam na wiosnę - już sobie wyobrażam co będzie się działo - skoro na początku zimy są takie podtopienia - taki stan się utrzymuje od zeszłego roku - na mojej działce utopiły się dorosłe drzewa - jeśli ten stan będzie się utrzymywał to pewnie budynki też ucierpią.
Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję że zaczniemy w końcu mówić jednym głosem - to jest przecież w Naszym interesie
piotr123
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 2:07 pm
Imię: Piotr

Re: Jęzor lodowca

Postprzez Piotr Karolak » Pt gru 17, 2010 12:47 pm

Pani Magdo, po pierwsze nie lubię prowadzić dialogu z anonimowymi użytkownikami którzy w dodatku tak nagle pojawili się na forum, nie mogę również się dopatrzeć w moich wypowiedziach "gorzkiego jadu" jak to Pani napisała. Zwrócenie uwagi na pewien fakt spotkało się z wielkim oburzeniem Pani i Pana Piotra użytkownika piotr123, również anonimowego.
Dla mnie tak nagłe pojawienie się Państwa na forum i rozpoczęcie pisania postów od podziękowań w sprawie ulicy Paprociowej pachnie zbliżającymi się wyborami, czemu wcześniej nie było podziękowań za np. Paprociową Polanę? Pani Sołtys nie zaakceptowała forum i nie wypowiada się na nim, posiada swoją stronę internetową i to może na nią powinny trafić podziękowania a może i osobiście skoro jest cały czas monitoruje Paprociową.

Niemniej jednak współczuję wszystkim osobom mieszkającym przy ul. Paprociowej i Gajowej.

PK
Piotr Karolak
Piotr Karolak
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:58 pm
Imię: Piotr

Re: Jęzor lodowca

Postprzez piotr123 » Pt gru 17, 2010 1:53 pm

Panie Piotrze nie wiem jak Pani Magda - ale jeśli dziwi Pana Moje pisanie od niedawna - to wyjaśnię Panu, że robię to od niedawna z prostego powodu - dopiero parę dni temu dowiedziałem się o takim forum - strona jest słabo rozreklamowana - i wcześniej po prostu nie wiedziałem o niej. Ale myślę, że z czasem więcej osób zacznie wyrażać swoją opinię na tym portalu - sam już o nim powiedziałem swoim sąsiadom - być może i oni w wolnym czasie dołączą do Nas.
Pozdrawiam i dziękuję za zrozumienie Naszej trudnej sytuacji przy ul. Gajowej i Paprociowej
Ostatnio edytowano Pt gru 17, 2010 2:40 pm przez piotr123, łącznie edytowano 1 raz
piotr123
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 2:07 pm
Imię: Piotr

Następna strona

Powrót do Nasze forum - ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron