PROŚBA DO ADMINISTRATORA

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i przyszłych mieszkańców Opyp

PROŚBA DO ADMINISTRATORA

Postprzez marek zdunkiewicz » Cz gru 16, 2010 11:39 pm

Panie Darku zwracam się z prośbą i jednocześnie pytaniem bo widzę ,że nasze forum zaczyna nabierać innego kształtu niż powinno mieć. Czy jest taka możliwość ,aby warunkiem logowania się na forum było podanie imienia i nazwiska ,a nie za pomocą wymyślonych imion i nazw?
Myślę,że ten który chce się zalogować i czynnie uczestniczyć na forum nie ma nic do ukrycia ,a widzimy,że wiele osób w ostatnich dniach loguje się właśnie w taki sposób ,a treść ich wypowiedzi daje jednoznaczny kierunek .
Apeluję do państwa miejcie odwagę i podpisujcie się przy swoich wypowiedziach,gdyż i w ten sposób będziemy mieli możliwość bardziej się poznać.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: PROŚBA DO ADMINISTRATORA

Postprzez Dariusz Kuzma » Pt gru 17, 2010 9:52 am

Witam,
Ja też zachęcam do podawania imienia i nazwiska.
Część osób wypełnia tylko imię oraz nazwisko_ukryte, które jest tylko do wiadomości administracji.
Nie zapewniam też poprawności imion i nazwisk - bo nie ma możliwości sprawdzenia, czy ktoś podał prawdziwe dane.

Jeśli któreś posty naruszają dobry smak, prywatność lub obiektywność, to proszę o informację. - wyślę ostrzeżenia lub w najgorszym przypadku banowanie. (co osobiście wolałbym nie robić).

Pozdrawiam.
Administracja forum Opypy.
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz

Re: PROŚBA DO ADMINISTRATORA

Postprzez piotr123 » Pt gru 17, 2010 1:42 pm

Szanowny Panie Marku - jestem osobą prywatną niepubliczną i mam prawo do ochrony moich danych osobowych - i z tego prawa z całą świadomością korzystam - nie wynika to ze strachu - tylko z podstawowego prawa do prywatności. Wydaje mi się, że to podstawowe prawo zostało naruszone na forum w zakładce "Informacje o forum" - przez Pana Marcina, który zamieścił listę adresów mail'owych osób prywatnych na publicznym forum - naruszając w ten sposób dobra osobiste i prawo do prywatności - chyba że Pan Marcin ma osobistą zgodę wszystkich osób zamieszczonych na liście? Tu bym prosił Pana Dariusza (administratora) o zweryfikowanie - czy nie doszło do złamania prawa. Jeśli uczestnicy forum nie łamią prawa - to mogę jak każdy obywatel wyrazić swoją opinię na sprawy dotyczące Nas wszystkich - nawet jeśli nie jest to po Pana Panie Marku myśli. Nie wiem jaki według Pana kształt powinno mieć to forum? Może Pan rozwinie temat? Ale musi się Pan pogodzić z faktem, że każdy obywatel Polski ma prawo do własnego zdania i własnych poglądów. Co do bliższego zapoznawania się z mieszkańcami Opyp - to myślę, że w tej kwestii również każdy ma wolny wybór.
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Anonim
piotr123
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 2:07 pm
Imię: Piotr

Re: PROŚBA DO ADMINISTRATORA

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Pt gru 17, 2010 5:52 pm

Szanowny Panie Piotrze123 Anonimie.
Witam na forum i od razu widzę muszę Panu odpowiedzieć, gdyż opisał Pan moją osobę w swojej odpowiedzi. Nie znam Pana, nie miałem ( a przynajmniej nie kojarzę ) przyjemności z Panem rozmawiać, nigdy Pana nie obraziłem...
Nie było moim zamiarem nikogo obrażać ani tym bardziej przez głowę mi nie przeszło, aby pokazywac na forum OPYP prywatne adresy mailowe i że to coś złego, o łamaniu prawa nie wspominając. Przecież w większości budowa adresów mailowych nie jest imieniem i nazwiskiem okraszonym adresem domowym, telefonem i numerami karty bankomatowej. W większości jest to właśnie zlepek znaków wykorzystujących cyfry, litery i znaki specjalne. Fakt, ktoś napisał do mnie maila z prośbą o wycofanie z mailologi dotyczącej spraw wsi Opypy ( sprawdzę kto to jest ), co uczyniłem i juz więcej ta osoba przeze mnie czci i godności i zawracania tzw. Gitary pozbawiona nie będzie. Osoba ta, jeżeli nie chce być informowana o sprawach dróg i innych problemach, nie będzie przeze mnie informowana.
Od Października 2010 roku zacząłem pisać maile do Władz, chcąc zwrócić uwagę właśnie na problem Naszej Wsi. Oczywiście mogłem wkleić na FORUM samą treść, o którą to właśnie chodzi a nie pokazywać prywatne adresy mailowe osób, które juz wcześniej były i są nadal wykorzystywane do rozsyłania informacji. Nikomu nie przeszkadzała do tej pory informacja wysyłana do Burmistrza i Jego zastępców, Radnych i Pani Sołtys o kolejnych prośbach i błaganiach dotyczących dróg i bezinteresownych, społecznych działań, które mam nadzieję sa pozytywnym działaniem, bo tak jak większość z Nas tak i ja, chcemy żyć w normalnych warunkach, a nie w błocie i ciemnościach. Jeżeli kogoś jeszcze oprócz Pana Piotra123 Anonima obraziłem takim działaniem to:
Z CAŁEGO SERCA PRZEPRASZAM, NIE BYŁO MOIM ZAMYSŁEM WYKORZYSTYWANIE DO CELÓW PRYWATNYCH, ROZSYŁANIA REKLAM I SPAMÓW POSIADANYCH ADRESÓW MAILOWYCH, KTÓRE BYŁY JUŻ WCZEŚNIEJ I SĄ WYKORZYSTYWANE DO INFORMOWANIA NAS W RÓŻNYCH SPRAWACH. POSTARAM SIĘ JAK NAJSZYBCIEJ USUNĄĆ TE ZBĘDNE TREŚCI Z OGÓLNODOSTĘPNEGO FORUM WSI OPYPY I OBIECUJĘ NIGDY WIĘCEJ NA FORUM www.opypy.waw.pl NIE WYKORZYSTYWAĆ ( POKAZYWAĆ ) ZAMIESZCZONYCH I POSIADANYCH MIĘDZY INNYMI PRZEZE MNIE ADRESÓW MAILOWYCH WŁĄCZAJĄC W TO RÓWNIEŻ OGÓLNODOSTĘPNE ADRESY PANA BURMISTRZA I PANA OLKOWSKIEGO Z URZĘDU MIEJSKIEGO W GRODZISKU JAK RÓWNIEŻ OGÓLNODOSTĘPNY ADRES PANI SOŁTYS WSI OPYPY ZAMIESZCZONY NA OGÓLNODOSTĘPNEJ STRONIE WWW. JESZCZE RAZ BARDZO PRZEPRASZAM. Marcin Kotlarczuk
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: PROŚBA DO ADMINISTRATORA

Postprzez Łukasz Zemka » Pt gru 17, 2010 7:19 pm

Ja tylko od siebie dopiszę, że to Moderator forum (może być na wniosek użytkowników) ustala sposób rejestrowania się na forum i od jego "widzimisię" zależy czy ktoś się zaloguje jako anonim czy nie (oraz oprócz pisania czy będzie miał w ogóle możliwość przeglądania forum).
Tak więc Panie Piotrze Anonimie - Moderator forum akurat ustalił, że może Pan się zalogować jako anonim (chociaż dziwne, ponieważ na początku działania forum trzeba było się podpisać imieniem i nazwiskiem), co zresztą można w każdym momencie zmienić i nie ma to znaczenia, czy Pan ma prawo do ochrony danych osobistych czy nie - Pana wybór czy uczestniczy Pan w forum czy nie.
A tak swoją szosą, to może Panie Darku jednak wprowadzić obowiązek podpisywania się imieniem i nazwiskiem (a do Pana wiadomości również adresem), a dostęp do forum zamknąć w ten sposób, żeby osoby nieuprawnione nie miały możliwości przeglądania forum.

A tak przy okazji wspomnę, że moim zdaniem osobami uprawnionymi do narzekania na stan dróg/rowów/chodników i innych takich, są osoby płacące podatki w Grodzisku. Na wycieczkę do UM nie zapraszam osób płacących podatki w innych gminach. Dla przypomnienia, dla Urzędu Skarbowego ważne jest miejsce zamieszkania (a nie zameldowania) w dniu 31.12, tak więc macie jeszcze Państwo szansę "poprawy" w najbliższych zeznaniach podatkowych.

pozdrawiam
Łukasz
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: PROŚBA DO ADMINISTRATORA

Postprzez piotr123 » Pt gru 17, 2010 7:48 pm

Panie Łukaszu - bardzo się przestraszyłem, że mogę być w każdej chwili wykreślony z forum :) jeśli tylko moderator tak zadecyduje. Jednak odniosłem wrażenie że forum jest dla dobra mieszkańców Opyp, a nie tylko kilku osób - po to aby poprawić ich jakość życia, aby mogli wszyscy mieszkańcy wyrazić opinię na temat problemów życia w Naszej wsi. I myślę Panie Łukaszu, że mieszkańcy tej wsi jeśli uznają to za stosowne wybiorą się do UM niezależnie od tego czy Pan ich zaprosi czy też nie.

Pozdrawiam
Piotr
piotr123
 
Posty: 11
Dołączył(a): Wt gru 14, 2010 2:07 pm
Imię: Piotr

Re: PROŚBA DO ADMINISTRATORA

Postprzez Dariusz Kuzma » Pt gru 17, 2010 10:02 pm

Jak już wcześniej napisałem, nie mam możliwości sprawdzenia poprawności danych.
Nie jestem instytucją, w której każdy musi się legitymować dowodem osobistym.

Mam propozycję - zapoznajmy się na zebraniu, a potem możemy używać dowolnych pseudonimów artystycznych..
Mimo wszystko nalegam na podawanie imion i nazwisk.

Jeśli uznamy na forum, że potrzebujemy zamkniętego działu tylko dla zarejestrowanych użytkowników - dajcie znać, mogę taki dział utworzyć.
Zaznaczam jednak, że nie będzie to tajne, bo z tego działu dowolny zarejestrowany użytkownik będzie mógł upublicznić dane.

Panie Piotrze - tak, forum powstało dla dobra wszystkich mieszkańców Opyp.

Pozdrawiam,
Administrator forum http://opypy.waw.pl Strona firmowa http://likesoft.pl tel. 602 389 106
Avatar użytkownika
Dariusz Kuzma
 
Posty: 526
Dołączył(a): N paź 10, 2010 12:37 am
Imię: Dariusz


Powrót do Nasze forum - ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości