WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Sprawy samorządowe dotyczące mieszkańców Opyp

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Łukasz Zemka » Śr sty 26, 2011 10:16 pm

Tak, to prawda. Pani Sołtys nie będzie startowała w najbliższych wyborach - informację przekazała na spotkaniu wigilijnym.

pozdrawiam
Łukasz
Łukasz Zemka
 
Posty: 519
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 8:58 am
Imię: Łukasz

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Śr lut 09, 2011 5:36 pm

Witam.
Mam pytanie do Pana Marka Zdunkiewicza. Czy zgodziłby się Pan kandydować na sołtysa wsi Opypy?
Mieszkam w Opypach na ul. Gez.Z.Gilewicza od 14 lat. Byłem jednym z pierwszych tzw. nowych mieszkańców, którzy postanowili tutaj się osiedlić z całą rodziną.
W obecnym czasie potrzeba nam mieszkańcom wsi, sołtysa, który nie będzie w konflikcie z urzędem gminy, który zadba o nasze wiejskie sprawy a nie zakładanie stowarzyszenia, które na dobrą sprawę nic nie wnosi. Uważam, że prowadzenie sklepu to też pewne obowiązki, na sprawy wiejskie nie starcza już czasu.
Dlatego chcę aby nowy sołtys nie był wybierany z łapanki tylko ze świadomej chęci działania na rzecz nas wszystkich mieszkańców Opyp.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez marek zdunkiewicz » Śr lut 09, 2011 7:41 pm

Panie Romku,odpowiadając na Pana pytanie pragnę poinformować wszystkich mieszkańców naszego sołectwa, że rozważam taką propozycję.
Ale to czy będę kandydować zależy również od woli mieszkańców.
marek zdunkiewicz
 
Posty: 243
Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:50 pm
Imię: marek

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Piotr Karolak » Śr lut 09, 2011 8:42 pm

Witam, poprę kandydaturę Pana Marka Zdunkiewicza w wyborach na sołtysa i chciałbym aby w nich startował. Uważam, że ma świetne predyspozycje na to stanowisko.
Proszę użytkowników naszego forum aby wypowiedzieli się na temat ewentualnej kandydatury Pana Marka na sołtysa.

Pozdrawiam
Piotr Karolak
Piotr Karolak
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:58 pm
Imię: Piotr

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Śr lut 09, 2011 8:48 pm

Panie Marku, bardzo dziękuję za szybka odpowiedź. Z mojej strony jak i rodziny oraz moich najbliższych sąsiadów, ma Pan pełne poparcie. Myślę, że w tym roku o wyborach sołtysa, dowiedzą się wszyscy mieszkańcy Opyp a nie tylko wybrani.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Marcin Kotlarczuk » Cz lut 10, 2011 12:22 am

Witam,
Będąc małym chłopcem jeździłem na wieś na Mazury do rodziny i widząc czerwoną tabliczkę z napisem SOŁTYS, wydawało mi się, że to ktoś ważny. Tłumaczono mi, że SOŁTYS to osoba, która może wszystko załatwić, to osoba, która ma poważanie, to osoba mająca wszelakie kontakty i wejścia wszędzie tam, gdzie to potrzebne, aby załatwić dla swoich mieszkańców wszelakie sprawy, to osoba, która potrafi słuchać, a nie prowadzić tylko monolog i zakrzykiwać, nie dająca dojśc do głosu. To osoba, która żyje w zgodzie, to osoba, która łączy, a nie dzieli.
Przeprowadzając się tu, do Opyp, nie spodziewałem się, że będę zajmował się tematem dróg, pisaniem pism, zapytań, oczekując wyjaśnień i odpowiedzi na zadane pytania. Jednakże widząc, co się dzieje, postanowiłem również włączyć się w ten nurt, mając nadzieję, że poprzez takie moje działanie, uda mi się zmienić swoją okolicę. Dodatkowo, patrząc choćby na to forum i chociażby ostatnie spotkanie widzimy, że zmiany są potrzebne. Każdemu z nas zależy na poprawie życia, okolicy, kanalizacji, dróg, braku błota i podtopień, latarni, miejsca na wspólne spotkania. Przez krótki okres, jaki tu zamieszkuję, zdążyłem już zaobserwować, w jaki sposób można coś załatwić, do kogo się zwrócić o pomoc, czy radę.
Dlatego z całego serca dołączam się do kandydatury Pana Marka Zdunkiewicza. Uważam, iż jest to Osoba, która przede wszystkim bardzo zaangażowała się w sprawy poprawy jakości życia w Naszej Wsi. Widać, co zrobił, na czym Mu zależy, jaki jest na codzień. Bardzo ważną sprawą jest również to, iż nie jest w opozycji do Gminy. Prawie codziennie jest w Urzędzie Gminy, znają Jego Nazwisko, wiedzą, co sobą reprezentuje. To, co zrobił już dla Opyp, można przeczytać w innych postach i Jego Ulotce, zamieszczonej przed ostatnimi wyborami.
Chciałbym jasno powiedzieć, że jestem jak najbardziej ZA kandydaturą Pana Marka Zdunkiewicza na stanowisko SOŁTYSA. Będę namawiał, aby podjął słuszną decyzję. Wiem, że profitów z tego nie będzie miał, ale wierzę, iż jeżeli powie "A" , to słowa dotrzyma. Więc Panie Marku, P O W O D Z E N I A

Opypy w niedługim okresie czasu będą zmieniać swojego przedstawiciela. Może nie będą Nas oglądać miliony przed TV, nie jesteśmy stolicą USA, aczkolwiek wybory to poniekąd właśnie "WRESTLING" i zawody; w moim przekonaniu najważniejsze w historii - więc....

...aż chce się powiedzieć i przytoczyć słowa amerykańskiego komentatora - Michael'a Buffer'a... :-)

Let's Get Ready to Rumble!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=WvufFwdq ... re=related
Marcin Kotlarczuk
 
Posty: 653
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 9:41 am
Imię: lol

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez krzycytr » Cz lut 10, 2011 11:36 am

A czy bedzie w ogole jakas lista i kiedy - kandydatow na soltysa?
krzycytr
 
Posty: 45
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 3:01 pm
Imię: Krzysiek

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Piotr Karolak » Cz lut 10, 2011 12:09 pm

Listy raczej nie będzie, wszystko odbędzie się na zebraniu i jeśli zgłosimy swojego kandydata a on wyrazi chęć startowania w wyborach to jest oficjalnym kandydatem. Chyba tak to wygląda ale jeśli się mylę proszę o poprawienie mnie.

Pozdrawiam
Piotr Karolak
Piotr Karolak
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pn paź 11, 2010 5:58 pm
Imię: Piotr

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez krzysztofkornat » Cz lut 10, 2011 3:14 pm

Dokładnie jest tak jak napisał p.Piotr.
Myślę, że jedynym kandydatem,który może nas godnie reprezentować i jest w stanie zmienić oblicze naszej wsi to właśnie jak już pisaliście jest p.Marek Zdunkiewicz.Widząc jego zaangażowanie w problematykę sołectwa nie wyobrażam sobie innego kandydata.Z doświadczenia wiem ile czasu i energii poświęca dla poprawy warunków życia na naszej wiosce.
Jestem za.
krzysztofkornat
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pt gru 17, 2010 7:56 pm
Imię: krzysztof

Re: WYBORY SOŁTYSA --- WAŻNE!!!

Postprzez Romuald Niedźwiedź » Cz lut 10, 2011 8:56 pm

Witam.
W jednym z tematów naszego forum "Petycja do Burmistrza" Pani Joanna Biegała wspomniała, że wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej odbędą się pod koniec lutego lub na początku marca, czy jest to już potwierdzone, czy jeszcze nie?. Pytam się, ponieważ mam zamiar osobiście powiadomić mieszkańców Opyp (strona do kolejki WKD) o wyborach. Powieszenie kartki na tablicy informacyjnej nie załatwi sprawy. Nie raz widziałem strzępy papieru przy tych tablicach. Po prostu niektórzy "uczynni" je zrywają.
Pozdrawiam
Romek
Romuald Niedźwiedź
 
Posty: 466
Dołączył(a): Wt lut 08, 2011 10:46 pm
Imię: Romuald

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy samorządowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość